سران کاخ سفید به توهمات صدام دچارند
کد خبر: 1020757
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004HXp
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۶
رئیس جمهور در جلسه هیئت دولت:
رئیس جمهور «توهمات و محاسبات غلط» را عامل اصلی حمله رژیم صدام به ایران اسلامی خواند و تأکید کرد که صدام با این توهمات ومحاسبات غلط آمد، رسوا شد و خودش را نابود کرد و تک تک حامیان منطقه‌ای او نیز آمدند و ابراز پشیمانی کردند و امروز نیز دقیقاً این توهمات از سوی حاکمان کاخ سفید در حال تکرار است.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر ریاست جمهوری، دکتر روحانی روز گذشته در جلسه هیئت دولت گفت که دولت ترامپ نیز از سال ۹۷ با توهمات مشابه و محاسبات غلط، جنگ اقتصادی تمام عیاری را آغاز کرده است که نتیجه آن کاملاً مشخص است.

رئیس جمهور افزود: همان‌طور که صدام متوهم، برگزاری جلسه ادامه مصاحبه آغاز جنگش با ایران را به هفته آینده در اهواز موکول کرده بود!، اعضای دولت امریکا هم دقیقاً با تکرار کار صدام، پس از پاره کردن برجام و تحمیل جنگ اقتصادی می‌گفتند چند ماه دیگر وارد تهران می‌شویم و این‌ها چهل سالگی انقلاب را نخواهند دید و چنین تخیلاتی داشتند. روحانی گفت:، اما این‌ها نیز همانند صدام به هیچ کدام از اهدافشان نرسیده‌اند و در تمام محاسبات اشتباه کرده‌اند. همان توافق برجام و قطعنامه ۲۲۳۱ در برابر این‌ها ایستاد و در شورای امنیت مفتضح شدند. رئیس جمهور اظهارداشت: در تاریخ امریکا بی سابقه است که طرحی را پس از ماه‌ها مقدمه چینی به شورای امنیت ببرند و شکست بخورند. اندونزی و نیجر، تونس و ۱۳ کشور در شورای امنیت با شهامت در برابر امریکا ایستادند و به این ترتیب ابهت و هیمنه امریکا فرو ریخت.

رئیس جمهور در ادامه با بیان اینکه هدف اصلی صدام در حمله به ایران سرنگونی انقلاب و نظام بود، اظهار داشت: صدام در این تصور بود که اگر به این هدف خود نرسید حداقل بخشی از ایران را تصرف خواهد کرد و اگر در دستیابی به این هدف نیز ناکام ماند معاهده موجود بین ایران و عراق را پاره می‌کند و بنابراین می‌تواند حاکمیت خود را بر اروندرود تثبیت کند. روحانی گفت: رژیم بعث عراق با ایستادگی ملت ایران رسوا و سرنگون شد و همه آن‌هایی که وعده حمایت از او را داده بودند پس از مدتی اظهار پشیمانی کردند. رئیس جمهور گفت: محاسبات غلط صدام باعث ایجاد مشکل و دردسر برای ملت ایران شد و برای کشور خود نیز مشکلات فراوانی به وجود آورد.

توهم صدام در حال تکرار است

دکتر روحانی با بیان اینکه امروز نیز دقیقاً شاهد تکرار حادثه‌ای همانند توهم صدام در حمله و شکست ایران هستیم، گفت: امریکا دو سال و نیم پیش جنگ اقتصادی را برمبنای توهمات و محاسبات غلط علیه کشورمان آغاز کرد، هدفشان هم این بود که تمام راه‌های اقتصادی را به روی ایران مسدود کنند. رئیس جمهور اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران از سال ۵۹ با تحریم اقتصادی مواجه بود، اما جنگ اقتصادی از سال ۹۷ علیه ایران شروع شد و امریکا در این جنگ با تمام امکاناتش به میدان آمده است. روحانی گفت: امریکایی‌ها همانند صدام بر این تصور بودند که چند ماه پس از آغاز جنگ اقتصادی وارد تهران خواهند شد و در این توهم بودند که در فرودگاه مهر‌آباد و فرودگاه امام برای آن‌ها فرش قرمز پهن خواهد شد و در این راستا ترامپ به سران اروپا گفته بود که فقط سه ماه صبر و تحمل کنند چرا که پس از سه ماه با تحمیل فشار اقتصادی دیگر نظام جمهوری اسلامی وجود نخواهد داشت. رئیس جمهور افزود: هدف نخست امریکایی‌ها همانند صدام سرنگونی نظام جمهوری اسلامی ایران و حداقل پاره کردن و از بین بردن توافق ۲۲۳۱ بود، اما به هیچ کدام از اهداف خود نرسیدند.

همه باید جنگ اقتصادی را باور کنیم

رئیس جمهور تصریح کرد: امروز ابهت امریکا و هیمنه‌ای که فکر می‌کرد در دنیا دارد، فروریخته است. ملت ایران با ایستادگی طی ۴۰ سال قبل، در هشت سال دفاع مقدس از لحاظ نظامی و دفاعی پیروزی بزرگ تاریخی را رقم زد و امروز هم موفقیت بزرگ سیاسی، حقوقی و دیپلماسی را به دست آورده است. روحانی باور و ایستادگی مردم را علت پیروزی دیروز و امروز ملت ایران دانست و گفت: در چهل سال پیش مردم ایران باور کردند که به آن‌ها ظلم و به کشورشان تجاوز شده است و ارتش خائنی به دستور اربابانش بدون هیچ دلیلی به ایران حمله کرده است بنابراین اولاً خودِ جنگ برای مردم ملموس شد و در مرحله بعدی احساس کردند که بار جنگ بر دوش همه قرار دارد. رئیس جمهور افزود: همه مردم به خوبی تشخیص دادند که این جنگ علیه منافع و شرف ملی است بنابراین مسئولیت جنگ را بر عهده خود احساس کرده و همه به میدان آمدند.

دکتر روحانی با اشاره به شرایط جنگ اقتصادی گفت: امروز هم باید همه باور کنیم که در جنگ اقتصادی هستیم و مردم ایران بدانند که مسئولین اقتصادی و بسیاری از بخش‌های خصوصی و عمومی غیردولتی در دو سال و نیم گذشته مشغول فداکاری هستند. رئیس جمهور با تأکید بر اینکه جنگ شوخی‌بردار نیست، گفت: در جنگ حتی ممکن است پیامبر اسلام و امیرالمومنین (ع) مجروح و عده‌ای شهید شوند و میدان جنگ ممکن است هم پیروزی و هم شکست داشته باشد. روحانی گفت: امروز در وهله اول همه باید باور کنیم که در شرایط جنگ هستیم و دوم اینکه باور کنیم بار این جنگ تنها بر دوش دولت نیست و در این عرصه همه مسئولیت دارند و بی تردید اگر مردم باور کنند که در جنگ هستیم - که البته باور دارند - و همه مسئولان و قوا در کنار هم و دست به دست هم بدهیم، بدون تردید پیروز و موفق خواهیم شد و امروز به فضل الهی همه قوای سه گانه، نیرو‌های مسلح و تمام ارکان کشور یکصدا هستند.

هیچ طرح اقتصادی را متوقف نکردیم

رئیس جمهور در ادامه به وحدت و یکپارچگی همه ارکان کشور در مقابله با کرونا اشاره کرد و گفت: امروز موفقیت ما در مقابله با کرونا با کشور‌های پیشرفته دنیا قابل مقایسه است و از این موضوع خارج‌نشین‌ها و کانال‌های ضدانقلاب ناراحت هستند که چگونه با وجود کرونا فعالیت‌های اقتصادی و مناسک دینی و مذهبی در کشورمان برقرار است چرا که آن‌ها علاقه داشتند که در فضای کرونا همه امور کشور تعطیل شود. روحانی گفت: امروز به رغم همه مشکلاتی که وجود دارد کشاورزان با نشاط‌تر از هر سال خودشان را برای کشت آماده می‌کنند و دولت هم در کنار آن‌ها و تسهیل کننده تلاش آنان است ضمن اینکه در جریان جنگ اقتصادی تمام طرح‌های توسعه‌ای خود را ادامه می‌دهیم و هیچ طرح اقتصادی را متوقف نکردیم و همه خارج‌نشین‌ها و کانال‌های ضدانقلاب بدانند که امسال متقاضی برای فعالیت صنعتی در شش ماهه گذشته نسبت به پارسال ۳۳ درصد بیشتر شده است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار