راهنمای خرید تخت خواب ، میز ناهار خوری از فروشگاه ایران میز iranmiz.com
کد خبر: 1020371
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004HRb
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۷

رپورتاژ آگهی/ برای دکوراسیون خانه نیاز است که به فکر تک تک اجزا خانه باشیم. یکی از این اجزا تخت خواب می باشد که شاید اکثریت افراد فکر کنند به دلیل اینکه داخل اتاق خواب است و دیده نمی شود پس می تواند سبک متفاوتی داشته باشد. اما باید دکوراسیون در تمام قسمت های خانه یکدست و یکسان باشد علاوه بر آن باید در انتخاب تخت خواب دقت نمود تا بتوان آن را طبق استانداردهایی که وجود دارد انتخاب و خریداری نمود. مانند این که ارتفاع تخت که باید متناسب باشد و یا اندازه های تخت که باید از اصول خاصی پیروی نماید.

میز ناهار خوری نیز یکی دیگر از اجزا می باشد که می تواند در اتاق پذیرایی، ناهار خوری و یا آشپزخانه قرار بگیرد. میز ناهار خوری می تواند سبک های مختلفی داشته باشد که میان تمام این سبک ها بیشتر از همه سبک کلاسیک دوست داشتنی و پرطرفدار است. پس از انتخاب میز باید به سراغ روکش های صندلی برویم که مطابق با طرح های کلاسیک اروپایی باشد تا جلوه و زیبایی این سبک را نمایان سازد.

راهنمای خرید تخت خواب ، میز ناهار خوری از فروشگاه ایران میز iranmiz.com

تخت خواب

تخت خواب یکی از لوازم برای داشتن یک خواب راحت است که در اتاق خواب همراه با اجزا دیگر همراه می شود که به سرویس خواب معروف هستند. تخت خواب ها دارای ویژگی های مختلفی هستند که هر یک از آن ها می تواند مطابق سلیقه ما باشد و برای ما یک مزیت باشد تا آن را انتخاب نماییم. در ادامه به بررسی چند ویژگی از تخت خواب ها می پردازیم.

رنگ تخت خواب

رنگ تخت ‌خواب از  ویژگی‌های مهمی است که در هنگام خرید توجه بسیاری به آن می شود. دقت کنید که اگر تخت برای کودکان و یا نوجوانان می خرید بهتر است رنگ های روشن و شاد ا انتخاب نمایید و در مقابل اگر برا افراد مسن خریداری می کنید بهتر است رنگ های تیره تر را انتخاب نمایید. همچنین در هنگام خرید جنسیت را نیز در نظر بگیرید و دکوراسیون کلی اتاق را که تخت با آن ها هماهنگ باشد.

اما اگر تخت خواب را برای جهیزیه عروس خریداری می کنید باید بدانید که معمولا رنگ های سفید و کرم برای این کار مورد انتخاب قرار می گیرند که البته با ترکیب رنگ طلایی و نقره ای می توانند زیباتر نیز شود. اگر اتاق خواب شما کوچک است باز هم باید به سراغ انتخاب رنگ های روشن بروید زیرا می تواند اتاق شما را روشن تر و بزرگ تر نشان دهد انتخاب رنگ تیره می تواند باعث کوچکتر دیده شدن اتاق شود. این موضوع را به یاد داشته باشید که رنگ قهوه ای هیچ گاه از مد نمی افتد.

راهنمای خرید تخت خواب ، میز ناهار خوری از فروشگاه ایران میز iranmiz.com

ارتفاع تخت ‌خواب استاندارد بزرگسال

یک تخت‌ خواب دو نفره استاندارد نباید خیلی نزدیک به سطح زمین باشد. شاید بگویید که باز بودن زیر تخت باعث می شود خاک و غیره به زیر تخت نفوذ نماید و نظافت آن سخت خواهد بود اما این موضوع را در نظر داشته باشید که اگر تخت از زمین ارتفاع مناسب داشته باشد باعث گردش هوا می شود که مانع از رشد باکتری ها در این محیط خواهد شد.

بهترین ارتفاع تخت را به این صورت می توانید مشخص نمایید که هنگامی که بر روی تخت می نشینید زاویه بین ران و زانو 90 درجه باشد و کف پاها به صورت کامل با زمین در تماس باشد. همچنین اگر به صورت دقیق تر بخواهید بدانید می توان گفت ارتفاع برای یک تخت ‌خواب استاندارد برای یک فرد بالغ بین ۳۵ تا ۴۰ سانتیمتر است و اگر ارتفاع بیش از این باشد و یا کمتر از این به زانو و لگن شما هنگام نشستن و برخاستن فشار بیش از حد وارد خواد شد. پس بهترین شیوه این است که هنگام خرید بر روی تخت بنشینید تا بتوانید به صورت دقیق بسنجید که ارتفاع تخت مناسب است و یا خیر.

پایه مستحکم

پایه مستحکم یکی دیگر از مزیای تخت خواب های مناسب است . زیرا این پایه ها هستند که باید وزن تخت و فردی که روی آن خوابیده است را به همراه تشک تحمل کنند. باید پایه به قدری استقامت داشته باشد که زیر بار وزن زیاد دچار شکستگی و ترک خوردگی نشود.

البته گر تخت شما دارای جک باشد دیگر نیازی به پایه ندارد زیرا در این حالت یک باکس در زیر تخت خواب وجود دارد که حکم پایه های تخت را دارد و در این باکس می توان لوازم و لباس و سایر موارد دیگر را قرار داد.

ابعاد استاندارد یک تخت‌خواب

ابعاد استاندارد برای یک تخت ‌خواب تک ­نفره معمولا ۹۰*۲۰۰ سانتی ‌متر است که این ابعاد در یک تخت دو نفره معمولا۱۶۰*۲۰۰ سانتی ­متر است. البته برای تخت خواب های دو نفره ابعاد دیگری نیز وجود دارد مانند تخت ­های دونفره با عرض ۱۸۰ (king size) و حتی (super king) با عرض ۲۰۰ سانتی­متری  که می تواند بزرگ تر باشد اما باید دقت نمایید که اتاق شما دارای گنجایش و ظرفیت چنین ابعادی است و یا خیر.

پشتی مناسب تخت ‌خواب

پشتی تخت ‌خواب یا همان تاج تخت در تعیین نوع تخت خواب بسیار مهم است. اگر تاج به صورت چوبی و منبت کاری شده باشد می تواند نشان از تخت  خواب کلاسیک داشته باشد و اگر تاج به صورت ترکیب چرم و مخمل و غیره باشد می تواند نشان از تخت خواب مدرن باشد. اگر این قسمت دارای زاویه هایی باشد و یا برجستگی هایی داشته باشد در هنگام خوابیدن و بیدار شدن می تواند برای شما مشکل ایجاد نمایید از این رو در هنگام خرید به تمامی این موارد دقت نمایید.

راهنمای خرید تخت خواب ، میز ناهار خوری از فروشگاه ایران میز iranmiz.com

میز ناهار خوری

میز ناهارخوری یک بخش مهم از دکوراسیون و لوازم خانه می باشد که می تواند تاثیر بسیار بر توازن در دکوراسیون بگذارد. البته با توجه به اینکه قرار است میز را در کدام قسمت از خانه قرار دهید به طور مثال در پذیرایی و یا اینکه در آشپزخانه می تواند بر دکوراسیون آن ناحیه تاثیر گذار باشد. سبک های بسیاری برای میز ناهار خوری وجود دارد اما در این قسمت می خواهیم میز ناهار خوری کلاسیک را بررسی نماییم.

میز ناهار خوری استیل و کلاسیک در دکوراسیون مدرن جایگاهی ندارد و بیشتر در دکوراسیون کلاسیک و اروپایی مربوط به قرن 17 میلدی جایگاه دارند. معمولا پایه های این میز کار شده است و بر روی آن یک شیشه قرار می گیرد. تزیینات فراوان و منبت کاری های بسیاری بر روی پایه ها و تاج صندلی انجام می شود که بسیار پر زرق و برق است. همچنین رنگ های میز با توجه به رنگ سایر لوازم انتخاب می شود. اکثرا رنگ ها در طیف قهوه ای هستند و همچنین سفید، شیری، عاجی و طلایی.

ویژگی های میز نهارخوری استیل

بهتر است دکوراسیون خانه شما مطابق با مدل میز ناهار خوری چوبی انتخابی شما داشته باشد تا همه چیز ست و یکدست باشد و از همدیگر جدا نباشند. میز ناهار خوری کلاسیک دارای مدل های مختلف از جمله مربعی، مستطیل و دایره ‌ای است.

به طور معمول مدل مستطیل آن همیشه بیشتر مورد انتخاب قرار می گیرد خصوصا برای ابعاد بزرگ هشت تا دوازده نفره.

طراحان و سازندگان میز ناهار خوری کلاسیک معمولا طراحی و نقوش روی میز را با صندلی‌های میز ناهار خوری ست می کنند.

 این طرح ها و منبت کاری ها اغلب شامل نقوشی مانند گل‌های بزرگ، طرح‌های سنتی الهام گرفته از بوته جقه یا نقوش اسلیمی، ابر و باد و چیزهای دیگر می باشند. پایه های میز و صندلی همگی دارای منحنی های خاص هستند که از جمله جزییات در مبلمان و دکوراسیون کلاسیک می باشد.

پارچه‌ های صندلی و کاربرد میز ناهار خوری استیل

جنس پارچه صندلی ‌های میز کلاسیک معمولا از انواع پارچه‌ های رویال، مخمل، ابریشم و پارچه‌ های طرح داری است که قیمت نسبت بالایی نیز دارند. بعضی از این پارچه ‌ها، پارچه ‌های بافت داری هستند که اگر بر روی آن ها دست بکشید متوجه خواهید شد که دارای برجستگی هایی می باشد.

 این سبک پارچه ها دقیقا در مبلمان سلطنتی و رویال اروپای قرن 17 نیز مشاهده می شوند. تاج صندلی از جمله قسمت های مهم می باشد که می تواند در واقع شکوه و ظرافت منبت کاری را نشان دهد. رنگ  چوب میز و صندلی نیز بستگی به نوع دکوراسیون کلی اتاق و رنگ پارچه صندلی دارد که ممکن است از رنگ‌ های شیک و کلاسیک مثل مشکی، قهوه‌ای سوخته، کرم و غیره استفاده شود.

میز ناهار خوری کلاسیک معمولا در جایی که قرار دارد در قسمت بالای آن یک لوستر بزرگ و بسیار زیبا قرار می گیرد. زیرا همان طور که گفتیم دکوراسیون کلاسیک یک سبک از دکوراسیون بسیار مجلل و پرزرق و برق است و نیاز است که از لوازم شیک و براق در همه جا استفاده شود. شما یک لوستر زیبا و براق و بزرگ در بالای میز ناهار خوری نصب نمایید و چند شمعدان فلزی که ترجیحا طلایی و نقره ای باشند را بر سر میز قرار دهید اگر کنسول در نزدیکی میز است می توانید از مسجمه های فلزی و براق برای تزیین استفاده نمایید و یا حتی یکسری از لوازم آنتیک و قدیمی را درون بوفه قرار دهید که این نوع چیدمان ویژه دکوراسیون کلاسیک خواهد بود.

فروشگاه اینترنتی ایران میز ، ارائه دهنده متنوع ترین مبل های راحتی و کلاسیک ، میز های ناهار خوری و تخت خواب ها می باشد، برای مشاهده و خرید به فروشگاه اینترنتی ایران میز به آدرس iranmiz.com مراجعه کنید .

 

 

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار