آغازبهره برداری از کلکتورهای جمع آوری روان آب های سطحی در کرج
کد خبر: 1020176
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004HOS
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۱
کلکتور سطح شهر کرج با هدف جمع آوری آب های سطحی، مورد بهره برداری قرار گرفت. این کلکتورها شامل فاز اول و دوم ساماندهی نهر سیاه جوی، بلوار جمهوری اسلامی، بلوار آیت الله طالقانی، بلوار علامه جعفری و بلوار استقلال است که طولانی ترین آن به طول پنج هزار و ۵۰۰ متر و ارزش ریالی ۳۳۰ میلیارد در طرح ساماندهی نهر سیاه جوی، استفاده شد.

شهردار کلانشهر کرج در آیین بهره برداری از کلکتورهای جمع آوری روان آب های سطحی اظهار داشت: کلکتور آب های سطحی یکی از پروژه های مهم شهری است که شهروندان از اهمیتِ آن کمتر آگاه هستند.

کرج علی کمالی با اشاره به شیب ملایم شمال شرقی به سمت جنوب غربی کرج، گفت: این یکی از مزایای این کلانشهر است چرا که سخت ترین و شدیدترین آب گرفتگی ها را می شود در مدت زمانِ کوتاهی برطرف کرد.

این مسئول رفع آبگرفتگی در کمترین زمان ممکن را با توجه به اهمیت تردد آسان شهروندان در روزهای بارانی ضروری دانست و ضمن اشاره به تغییر اقلیم، افزود: بارش هایی که در سال های گذشته طی چند روز اتفاق می افتاد امروز ممکن است در یک روز و ظرف چند دقیقه و البته با شدت بیشتری خود را نشان دهد که این موضوع امنیتِ شهر را با چالش مواجه می‌کند.

کمالی زاده ادامه داد: بر همین اساس مجموعه مدیریت شهری اقدام به تامین و اختصاص بودجه جهت احداث کلکتور آب های سطحی با تعداد بالا کرده است.

شهردار کرج افزود: احداث پنج کلکتور در دستور کار مدیریت شهری قرار گرفته که امروز به بهره برداری رسید.

به گفته این مسئول؛ برای تاب آوری بیشتر کلانشهر کرج به موازات کلکتورها، چاه های جذبی نیز در حال احداث هستند.

 کمالی زاده در ادامه به پیشرفت پروژه های عمرانی این کلانشهر نیز پرداخت و یادآور شد: طرح های زیادی به پیشرفت فیزیکی بالای ۹۰ درصد رسیده و یا در صف بهره برداری در شنبه های جهادی هستند.

احداث کلکتورهای جمع آوری آب های سطحی کار بزرگی است

در ادامه این مراسم رئیس شورای اسلامی شهر کرج اظهار داشت: از آنجا که ساماندهی آب های سطحی یکی از مطالبه های مهم شهروندان به شمار می رود، مدیریت شهری اقدام به عملیاتی کردن طرح جمع‌آوری و هدایت آب‌های سطحی کرده است.

سلیم نژاد افزود: این کلکتورها شاملِ فاز اول و دوم ساماندهی نهر سیاه جوی، بلوار جمهوری اسلامی، بلوار آیت الله طالقانی، بلوار علامه جعفری و بلوار استقلال است که طولانی ترین آن به طول پنج هزار و ۵۰۰ متر و ارزش ریالی ۳۳۰ میلیارد در طرح ساماندهی نهر سیاه جوی استفاده شد.

وی با قدردانی از همراهی مردم در اجرای این طرح، گفت: عملیاتی شدن این طرح موجب مدیریت به هنگام بحران در شرایط جوی نامناسب، دفع آب‌های سطحی به منظور ایمن‌سازی مناطق مسکونی از خطر وقوع سیلاب و رفع خسارت‌های احتمالی به تاسیسات شهری می شود

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار