رفتار کودکستانی بهزیستی!
کد خبر: 1019981
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004HLJ
تاریخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۴
هفت سال نخست زندگی یکی از مهم‌ترین برهه‌های زندگی هر انسانی است، به گونه‌ای که شاکله اصلی شخصیت هر کدام از ما در همان هفت سال شکل می‌گیرد. این مسئله اهمیت مهد‌های کودک را بیش از پیش مشخص می‌کند و نشان می‌دهد مهد‌های کودک تنها جایی برای سرگرمی یا وقت‌گذرانی نیست، بلکه محلی برای آموزش و پرورش است. بر همین اساس هم در دیدار اخیر رهبر معظم انقلاب با رؤسا و مدیران آموزش و پرورش در آستانه سال تحصیلی جدید ایشان با انتقاد از بگو مگوی چندین ساله میان سازمان بهزیستی و آموزش و پرورش بر سر مسئله مسئولیت مهد‌های کودک و همچنین رها‌شدگی این نهاد آموزشی، بر لزوم اداره مهد‌های کودک و پیش‌دبستانی‌ها توسط آموزش و پرورش تأکید کردند.
مريم زاهدی
سرویس جامعه جوان آنلاین: سخنان مقام معظم رهبری آنچنان صریح است که جای هیچ‌گونه انتقاد و بهانه‌ای را در حوزه لزوم واگذاری مسئولیت اداره مهد‌های کودک به آموزش و پرورش باقی نمی‌گذارد، با وجود این، انگار همچنان سازمان بهزیستی بنا ندارد این مسئولیت را واگذار کند. این در حالی است که گزارشات متعددی از وضعیت نابسامان مهد‌های کودک وجود دارد و برخی از آن‌ها آنچنان با مشکل محتوا و مربی مواجهند که بسیاری از والدین شاغل برای سپردن فرزندانشان به این مهد‌ها نگرانند. آموزش رقص، استخر‌های مختلط برای دختربچه‌ها و پسربچه‌ها و اجرای مفاد سند ۲۰۳۰ در آموزش مسائل جنسی به کودکان در مهد‌های کودک از جمله دلایلی است که نشان می‌دهد بهزیستی به‌رغم وظایف قانونی در صدور مجوز برای مهد‌های کودک نتوانسته نظارت مناسبی بر این مکان داشته و حساسیت آموزش و تعیین ظرف نگاه و جهان‌بینی کودکان در این سنین را درک نکرده‌است. با تمام این‌ها و به‌رغم صراحت بیان رهبری در لزوم واگذاری وظایف پیرامون مهد‌های کودک به بهزیستی، اما انگار این سازمان بنای عمل به دستورات رهبری را در این زمینه ندارد.

حالا هم حبیب‌الله مسعودی فرید، معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشورواگذاری «مهد‌های کودک» به وزارت آموزش و پرورش تکذیب کرد. فرید ضمن اعلام آمادگی کامل سازمان بهزیستی برای تعیین‌تکلیف مهد‌های کودک نیز گفت: کاملاً آماده هستیم تا دوستان ما در شورای عالی انقلاب فرهنگی یا هر جای دیگری از صفر تا صد امور مهد‌های کودک را به یک نهاد مشخص بسپارند و به این ترتیب اختلاف‌نظر‌ها بر طرف خواهد شد.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور ضمن تکذیب صحبت‌های وزیر آموزش و پرورش مبنی بر واگذاری مهد‌های کودک به این وزارتخانه گفت: در این زمینه هنوز مصوبه‌ای وجود ندارد و هنوز تکلیف واگذاری این مهد‌ها مشخص نیست و قرار است به زودی در مجلس و دولت این موضوع تعیین‌تکلیف شود و سازمان بهزیستی همچنان در ارتباط با صدور مجوز و نظارت بر مهد‌ها وظیفه دارد.

اظهارات فرید در حالی است که رهبر انقلاب با صراحت بر این مسئله تأکید کردند و با این اوصاف تعلل در اجرای فرمان رهبری جایز نیست.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار