‌ فعال اصلاح‌طلب: اختیارات روحانی کافی است
کد خبر: 1019976
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004HLE
تاریخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۶
ناصر قوامی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب در یادداشتی مواضعی اتخاذ کرده که برای یک اصلاح‌طلب حامی دولت خاتمی جالب توجه است. اصلاح‌طلبان همواره اختیارات رئیس‌جمهور را کم می‌دانستند، و حتی خاتمی تلاش کرد با تغییر قانون، اختیارات خود را افزایش دهد ولی موفق نشد. حالا قوامی علیه این موضع نوشته است: «بهتر این است که رؤسای جمهور به‌جای افزایش اختیارات یا گلایه از کمبود اختیارات به تعامل با سایر قوا بپردازند تا مشکلات جامعه هرچه زودتر حل و فصل شود. هر رئیس‌جمهوری بتواند از همین اختیاراتی که دارد به‌درستی استفاده کرده و بدون توجه به حواشی به اداره کشور بپردازد در کار خود موفق خواهد بود».

او ادعای کمی اختیارات رئیس‌جمهور را صریحاً رد کرده است: «اینکه بعضاً گفته می‌شود اختیارات رئیس‌جمهور کم است و محدودیت‌هایی برای رئیس‌جمهور وجود دارد قابل‌قبول نیست. اتفاقاً رئیس‌جمهور اختیارات زیادی دارد... رئیس‌جمهور می‌تواند با تعامل با برخی نهاد‌ها نگذارد اوضاع کشور اینگونه شود. اتفاقاً چاره کار در تعامل است و نه در تقابل.»

او از کاندیدا‌های ریاست جمهوری هم خواسته که ابتدا در مورد اختیارات رئیس‌جمهور مطالعه کنند و بعد وارد عرصه انتخابات شوند تا بعداً بهانه‌ای نباشد: «نامزد‌های ریاست‌جمهوری ابتدا باید وظایف، اختیارات و حیطه عملکرد‌های رئیس‌جمهور را بدانند و با علم به آن وارد انتخابات شوند تا شاید اگر توانستند رأی مردم را از آن خود کرده و رئیس‌جمهور شدند پس از چندی از کمبود اختیارات گلایه نکنند.»
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار