۶ هزار دستفروش پایتخت جانمایی شدند
کد خبر: 1019652
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004HG0
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۱
مدیر عامل شرکت ساماندهی و مشاغل شهر از ساماندهی ۶هزار دستفروش در تهران خبر داد و گفت: رویکرد ما حمایت از دستفروشان به گونه‌ای است که فعالیتشان را بدون آسیب به حقوق شهروندان ادامه دهند.
سرویس جامعه جوان آنلاین: سید علی مفاخریان با بیان اینکه تا کنون ۶ هزار دستفروش در تهران شناسایی و جانمایی شده‌اند، گفت: در مجموع اطلاعات ۱۰ هزار نفر در سامانه مربوط ثبت شده‌است که بخش عمده افراد احراز هویت و در ۴۰بازار محلی ایجاد شده جانمایی شدند. وی افزود: سامانه‌ای را به اسم سامان بازار و به آدرس http://Samanbazar. tehran. ir فعال کردیم و کسانی که بخواهند از دستفروشی کسب درآمد کنند باید اطلاعات خود را در این سامانه فعال کنند. مدیر عامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر در ادامه عنوان کرد: فهرستی از دستفروشان فعال در پایتخت وجود دارد، اما اطلاعات آن غیر قابل اعتماد است؛ چراکه افراد نگران ارائه اطلاعات کسب و کار خود به مجموعه‌های مدیریت شهری هستند، بنابراین باید در ابتدا اعتمادسازی انجام شود.

وی تصریح کرد: در دو سال گذشته، پس از مصوبه مرتبط، در این زمینه مطالعات خوبی انجام شده و کار نگارش دستورالعمل‌های اجرایی در کمیته‌های مربوطه در حال بررسی است. مدیر عامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر با تأکید بر اینکه شهرداری تنها یکی از دستگاه‌های مخاطب این مصوبه است، گفت: دستگاه‌های مختلفی درباره این مصوبه وظایفی را بر عهده دارند. اداره صنعت و معدن، تعزیرات و پلیس باید در اجرایی شدن این مصوبه کمک کنند.

مفاخریان در پایان تأکید کرد: مشاغل سیار و بی‌کانون، صنف و اتحادیه ندارند که از آن‌ها حمایت کند. ما این کار را انجام می‌دهیم تا این افراد ساماندهی شوند و کسب و کارشان در نقاط مجاز ادامه داشته باشد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار