حمایت از فولاد مبارکه یک مطالبه ملی است
کد خبر: 1019549
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004HEL
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۴
"یاداشت"
شهزاد بهادری

خانم شهزاد بهادری کارشناس حوزه رسانه اصفهان وسرپرست چند نشریه سراسری در یاداشتی به چرایی واگذاری مدیریت توزیع فولاد کشور به فولاد مبارکه و حمایت از تولید داخلی می نویسد؛

حمایت از تولید داخلی در شرایط خاص ا‌قتصادی با وجود تحریم ها می بایست در الویت دغدغه های مسئولین و مردم کشور باشد. به همین منظور لازم است حمایت از تولید ملی ، صنایع بزرگ و کوچک، شفاف‌سازی در قوانین و مقررات حمایتی به صورت جدی در چارچوب عمل قرار گرفته و از حالت شعارگونه خارج شود .

ثبات و امنیت اقتصادی، بسترسازی مناسب بلند مدت و کوتاه مدت برای صنعت، نیازمند نگاه های مثبت به سمت و سوی نوآوری و حمایت‌های واقعی است، متاسفانه این روزها  در کشور  شاهد  نوسان قیمت در محصولات  فولاد هستیم  و کارشناسان  مشکل را از نحوه  توزیع نادرست می دانند ،

به گفته حمیدرضا عظیمیان مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه رصد 1000مصرف کننده اصلی در چرخه متقاضیان و مشتریان فولاد مبارکه وجود دارد  که مرتب توسط مسئولین واحد فروش رصد می شوند اما متاسفانه  هستند افرادی که  سهمیه مازاد یا کل سهمیه خود را در بازار به فروش می رسانند .

این مدیریت درخواست کرده  چنانچه به مدت سه ماه مدیریت توزیع را  به شرکت فولاد مبارکه واگذار کنند ،می تواند بحران بازار فولاد را در کشور،  رفع و با اصلاح  سامانه  بهین یاب محصول را بدون واسطه به دست مصرف کننده برساند .

بی شک حضور  نمایندگان مجلس شورای اسلامی در قطع زنجیره‌ای دلالان سوجو در فروکش کردن این بحران بسیار مثمر ثمر خواهد بود.

 همچنین عرضه محصولات فولادی  در بورس و نظارت دستگاه های مسئول بر بازارها و انبارهای دپو شده شاید بتواند جان تازه‌ای را در کالبد خسته فولاد  کشور بدمد .

قطعاً خالی ماندن پانصد هزار تن ظرفیت فولاد مبارکه در سال ۹۸ به دلیل کمبود مواد اولیه ، اختصاص نیافتن سنگ‌آهن،

دریافت تسهیلات با سود بالا و نرخ های پایین ارائه محصول به مشتریان، تحریم های وزارت خزانه داری آمریکا برای فولاد مبارکه در سه مرحله و تلاش های بی وقفه و قابل تقدیر پولاد مردان این شرکت در تولید و حفظ بازارهای داخلی و خارجی  می بایست تاکنون بعضی از  عزیزانی  که خود را به خواب زده اند را بیدار می کرد .

هر سال در هفته دولت ،ما شاهد افتتاحیه های مختلفی هستیم اما آیا هیچ رصدی برای حمایت این پروژه های افتتاح شده و حیات آنها در رصد مطالبات مردم و مسئولین در نظر گرفته شده؟

 شرکت فولاد مبارکه با گام های استوار این بار با احداث خط نورد گرم شماره ۲ در ۳۶ ماه آینده کمر همت بسته تا نه  تنها ظرفیت های خالی  کشور را تامین کند بلکه بخش قابل توجهی از آن را در بازار صادرات عرضه نماید و می طلبد مسئولین در کلام که نه ،  بلکه در عمل در کنار این صنعت بزرگ، حمایت های شان را در راستای رشد و تعالی اهداف شرکت بزرگ فولاد مبارکه دریغ نورزند ،با سودجویان بازار فولاد برخورد کنند و راه را برای تصمیم های ماندگار مدیریت این شرکت باز بگذارند.

 حمایت از این شرکت یک مطالبه ملی است و بی توجهی به شرکتی که یادگارانقلاب و افتخار کشور  و آرمان‌های مقدس جمهوری اسلامی است می‌تواند تبعات جبران ناپذیری را بر اقتصاد فولاد کشور وارد کند.

،

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار