مادر خانواده به بیماران زندگی بخشید
کد خبر: 1019484
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004HDI
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۰
اعضای بدن زنی که در جریان حادثه رانندگی به مرگ مغزی مبتلا شده بود به چند بیمار نیازمند اهدا شد.
سرویس حوادث جوان آنلاین:  اول شهریورماه امسال بود که مأموران پلیس شهرستان ایوانکی از حادثه رانندگی در جاده ایوانکی به سمنان با خبر شده و در محل حاضر شدند. بررسی‌ها نشان داد که خودرو به علت نامشخصی از مسیر اصلی خارج شده و واژگون شده است. در بررسی‌های بیشتر مشخص شد که سرنشینان خودرو دو زن و چهار کودک که همگی اعضای یک خانواده هستند، دچار جراحت شده‌اند و با کمک امدادگران به بیمارستان معتمدی گرمسار منتقل شدند. تلاش پزشکان برای نجات مصدومان حادثه به جریان افتاد و مشخص شد راننده که زنی ۳۹‌ساله به نام مرضیه بود به علت شدت جراحت به کما رفته است.

احمد نیک‌نسب، همسر مرضیه در شرح حادثه گفت: ما ساکن شهرستان سمنان هستیم. قبل از حادثه همسرم همراه همسر برادرش و بچه‌های‌مان به تهران رفته بودند که در مسیر بازگشت دچار حادثه شدند. ساعت حدود ۱۱ بود که من را از ماجرا با خبر کردند که خودم را به بیمارستان معتمدی گرمسار رساندم. آنجا بود که متوجه شدم همسرم به علت شدت خونریزی به کما رفته و خوشبختانه وضعیت دیگر مصدومان رضایت‌بخش است. وی ادامه داد: مرضیه دختر دایی من بود که چند سال قبل ازدواج کردیم و صاحب دو دختر بودیم. وقتی همسرم را روی تخت بیمارستان دیدم از خدا خواستم به دو دخترم که چشم انتظار مادرشان هستند، رحم کند و او را به زندگی برگرداند. او گفت: بعد از دیدن وضعیت همسرم تصمیم گرفتم او را برای ادامه درمان به تهران منتقل کنم که این کار را کردم و او را به بیمارستان پارسیان منتقل کردم. پزشکان بعد از انجام آزمایش‌ها گفتند که امیدی به نجات همسرم نیست و فقط معجزه می‌تواند او را به زندگی بازگرداند. بعد از آن بود که به توصیه پزشکان تصمیم به اهدای اعضای همسرم گرفتم. وقتی پزشکان از اهدای اعضا حرف زدند، یادم افتاد که همسرم کارت اهدای عضو گرفته بود و به من توصیه کرده‌بود در صورتی که به مرگ مغزی مبتلا شد اعضای بدنش را اهدا کنم. هر چند دوری از او برای من و به خصوص دو دختر کوچکم خیلی سخت است، اما وقتی می‌بینم با این تصمیمی که گرفتیم چند خانواده عزیزشان را دوباره می‌بینند و درخانه آن‌ها دوباره خنده وشادی زنده می‌شود، خوشحال هستم و اطمینان دارم روح مرضیه هم در آرامش است.

دکتر ساناز دهقانی، رئیس واحد فراهم‌آوری اعضای پیوندی بیمارستان سینا گفت: با توجه به رضایت خانواده مرضیه، وی به بیمارستان سینا منتقل شد تا اعضای بدن او به بیماران نیازمند اهدا شود. وی در ادامه افزود: پس از انتقال بیمار مرگ مغزی به اتاق عمل با تلاش پزشکان کلیه‌ها و کبد او به سه بیمار نیازمند جان دوباره‌ای بخشید.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار