جزییات طرح ملی «نماد»
کد خبر: 1019401
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004HBx
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۲
دستورالعمل اجرایی طرح ملی «نماد» در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ که به چند بخش تقسیم شده است، تشریح شد.
سرویس جامعه جوان آنلاین: به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی، دستورالعمل اجرایی برنامه ملی «نماد» در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ به چند بخش تقسیم شده است که عبارتند از: آموزش، غربالگری، مداخله مدرسه‌ای، تشخیص و درمان، مددکاری اجتماعی، اورژانس (فوریت‌های روانی – اجتماعی)، پیگیری و مراقبت که در ادامه در دو بخش ابتدایی فرآیند اجرایی برنامه «نماد» تشریح شده است:

آموزش:

بخش آموزش‌های ارتقایی «نماد»، به این شرح اجرا می‌شود:

۱. آموزش‌های مدرسان و مجریان برنامه «نماد»: این بخش به صورت کامل از طریق «آموزش مجازی» و در سامانه جامع مدیریت یادگیری و آموزش فرهنگیان (LTMS) اجرا می‌شود که به شرکت کنندگان، گواهی ضمن خدمت، تعلق می‌گیرد.

۲. آموزش والدین و کارکنان: این بخش در مناطق قرمز، به صورت کاملا مجازی و در مناطق زرد و سفید، در قالب اجرای مجازی و میدانی (حضوری) اجرا خواهد شد. حداکثر ظرفیت شرکت کنندگان در دوره‌های حضوری در هر مدرسه، ۱۰ نفر می‌باشد.

۳. آموزش دانش آموزان: این بخش در مناطق قرمز، به صورت کاملا مجازی و در مناطق زرد و سفید، به صورت تلفیقی با کلاس درس دانش آموزان، اجرا می‌شود.

- تبصره: در مناطق با وضعیت قرمز، محتوای آموزش‌ها برای دانش آموزان، والدین و کارکنان، با اولویت آموزش «مهارت‌های تاب آوری»، انجام می‌شود.

- تبصره: در مناطقی که دسترسی (آنلاین) بر خط امکان پذیر نباشد، برای ایجاد عدالت در ارایه خدمات، آموزش ها‌ی ارتقایی با استفاده از ظرفیت شبکه رسانه ملی و ارایه محتوای آموز شی به صورت لوح‌های فشرده در اختیار دانش آموزان قرار خواهد گرفت.

غربالگری:

بخش غربالگری، برای تمامی دانش آموزان، در تمامی مناطق قرمز، زرد و سفید، اجرا می‌شود.

زیرساخت اجرای بخش غربالگری، سامانه جامع «نماد» در پرتال همگام می‌باشد.

- توضیح: لازم است اجرای هرگونه غربالگری ابتدا با توجیه کامل از طرف مشاوران مدارس از طرق مختلف از جمله فضای مجازی و ارتباط تلفنی برای دانش آموزان و اولیا صورت پذیرد.

۱. غربالگری سریع: این غربالگری، در قالب پرسشنامه‌های کوتاهی است که به جز پایه‌های اول تا سوم که توسط معلم و والدین تکمیل می‌گردد، در سایر پایه‌های تحصیلی، توسط خود دانش آموز، انجام می‌شود.

تبصره: این غربالگری، به صورت سراسری و برای تمامی دانش آموزان کشور، انجام می‌شود.

۲. غربالگری پایه: این غربالگری، به جز دوره ابتدایی که توسط معلم و والدین تکمیل می‌گردد.

در سایر دوره‌های تحصیلی، توسط خود دانش آموز، انجام می‌شود.

تبصره: این غربالگری، تنها در ۶۵۸۷ مدرسه که در سال‌های ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸، مجری برنامه «نماد» بوده اند، اجرا می‌شود.۳. غربالگری نشانگان محور: این غربالگری، در تمامی دوره‌های تحصیلی، توسط معلم و والدین، انجام می‌شود.

۴. غربالگری اورژانس: این غربالگری، توسط معلم و والدین در تمامی مدارس کشور اجرا می‌شود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار