مردم نگران ریزش بورس در ماه‌های آینده نباشند
کد خبر: 1019077
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004H6j
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۶
عضو هیئت مدیره شرکت بورس با بیان اینکه با توجه به انتشار اوراق تبعی و خرید سهام خزانه از سوی شرکتها، سهام داران خرد نگران ریزش بازار در ماه‌های آینده نباشند، گفت: از سوی دیگر حقوقی‌ها وظیفه دارند تا از طریق حمایت هوشمند یک فضای امن در بازار ایجاد کنند.
سرويس اقتصادی جوان آنلاين: سید مهدی سدیدی عضو هیات مدیره بورس تهران و مدیر عامل صندوق بازنشستگی بانک‌ها در حاشیه نشست بررسی شرایط بازار سرمایه و راهکار‌های بهبود آن که در وزارت اقتصاد برگزار شد، گفت: وظیفه سرمایه گذاران بزرگ این است که از سهام تحت تملک خود حمایت کند که این موضوع از طریق خرید سهام خزانه و انتشار اوراق تبعی شکل میگیرد.

وی گفت: مسیر حمایتی در سه هفته اخیر از طریق حقوقی‌ها پیاده شده و از این پس نیز از روش‌های جدید این کار انجام خواهد شد.

به گفته سدیدی، حدود هشتاد درصد حجم معاملات از طریق سهامدارن حقیقی انجام میشود، اگر سهامداران میخواهند که رفتار بازار متعادل باشد باید از رفتار هیجانی فاصله بگیرند.

مردم نگران ریزش بازار در ماه‌های آتی نباشند

این مقام مسئول با اشاره به اینکه، بعد از بهمن ماه سال گذشته در ۱۲۰ روز کاری رشد فوق العاده‌ای را در بازار سرمایه شاهد بودیم، ادامه داد، این رشد ماحصل شوق سهامداران به سرمایه گذاری و انتظار بالا برای کسب بازده مناسب بود. ترس حاکم در روز‌های اخیر نیز ماحصل این است که ممکن است ثروت بدست آمده از دست بروند.

وی افزود، به نظر میرسد هم در مسیر صعودی و هم در روند‌های برگشتیف سهامداران باید ارامش خود را حفظ کنند.

سدیدی با اشاره به نقل قول وزیر اقتصاد برای اقدام به خرید سهام از سهامداران خرد از طرف حقوقی‌های بازار، گفت: این انتظار را نمیتوان از سهامداران حقوقی داشت که در هر حوزه‌ای ورود داشته باشند چراکه باید به سهامداران خود پاسخ دهند، این درحالی است که باید حمایت منطقی و هوشمندانه پیاده شود.

وی با بیان اینکه، با توجه به انتشار اوراق تبعی و خرید سهام خزانه از سوی شرکتها، سهام داران خرد نگران ریزش بازار در ماه‌های آینده نباشند، گفت: از سوی دیگر سرمایه‌گذارن حقوقی وظیفه دارند تا از طریق حمایت منطقی و هوشمند یک فضای امن و آرام را در بازار سرمایه ایجاد کنند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار