رد کلیات طرح تقویت جایگاه نظارتی کمیسیون اصل ۹۰ در کمیسیون آیین‌نامه
کد خبر: 1018487
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004GxD
تاریخ انتشار: ۱۸ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۶
سخنگوی کمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی مجلس گفت: کلیات طرح تقویت جایگاه نظارتی کمیسیون اصل ۹۰ به دلیل بند مربوط به حضور نمایندگان کمیسیون اصل ۹۰ در کمیسیون تلفیق، توسط اعضای کمیسیون آیین‌نامه رد شد.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: سمیه محمودی نماینده مردم شهرضا در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به نشست امروز کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس گفت: در نشست امروز طرح اصلاح موادی از قانون آیین نامه داخلی مجلس مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی افزود: در این نشست پیشنهاد یکی از نمایندگان مبنی بر این که طرح‌های دوفوریتی علاوه بر کمیسیون اصل نود در کمیسیون‌های فرعی نیز مطرح شود مورد بحث قرار گرفت که مسکوت گذاشته شد.

سخنگوی کمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی مجلس اظهار داشت: همچنین در این جلسه طرح تقویت جایگاه نظارتی کمیسیون اصل نود مطرح و مورد بحث قرار گرفت که کلیات آن از سوی اعضای کمیسیون رد شد.

محمودی خاطرنشان کرد: این طرح به خاطر بند مربوط به حضور نمایندگان کمیسیون اصل نود در کمیسیون تلفیق رد شد و استدلال اعضا این بود که اگر بنا بر این باشد که نمایندگان کمیسیون اصل نود در تلفیق حضور داشته باشند، ما چند کمیسیون خاص دیگر هم داریم و باید نمایندگان آن‌ها هم در تلفیق حضور داشته باشند و حال آنکه در کمیسیون تلفیق تنها نمایندگان کمیسیون‌های تخصصی حضور دارند.

وی در پایان گفت: در این جلسه بنا بر این شد تا رئیس کمیسیون اصل نود طرح جامع‌تر و کامل‌تری را در رابطه با تقویت جایگاه نظارتی کمیسیون اصل نود به کمیسیون آیین نامه ارائه کند تا مورد بحث قرار گیرد.
منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار