بانک‌ها در حمایت از سرمایه‌گذاری و تولید نقش مهم و حیاتی دارند
کد خبر: 1018160
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Grw
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۵
رئیس کل دادگستری اردبیل:
رئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت: بانک‌ها در حمایت از سرمایه‌گذاری و تولید نقش مهم و حیاتی دارند و در توسعه، عمران و آبادانی نقش بانک ها مهم و بی بدیل است.

به گزارش جوان آنلاین از اردبیل، ناصر عتباتی در جلسه یکصد وچهل و هفتمین کمیسیون هماهنگی بانک‌های استان اردبیل اظهار داشت: ملاک عمل دستگاه قضایی استان در برخورد با پرونده‌های بانکی بخشنامه‌ رئیس قوه قضاییه و رأی وحدت رویه شماره 794 مورخ 21 مرداد 1399 هیأت عمومی دیوان عالی کشور است.

وی بیان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته به منظور تسریع در رسیدگی به پرونده های بانکی و رسیدگی تخصصی به آن در مرکز استان و شهرهای بزرگ  و نیز  دادگاه های تجدید نظر شعبه ویژه رسیدگی به پرونده‌های بانکی تشکیل شده است.

عتباتی از بانک‌ها خواست در محاسبه سود و جرائم، دقیقا مطابق رأی وحدت رویه عمل کرده  و مصوبات و بخشنامه‌های بانک مرکزی را ملاک و معیار خود قرار بدهند.

رئیس کل دادگستری استان با اشاره به نقش بانک‌ها در توسعه، عمران و آبادانی گفت: در سال جهش تولید و به لحاظ شرایط کرونایی حاکم بر جامعه مسئولیت بانک‌ها در حمایت از سرمایه گذاری و تولید مهم و بی بدیل است و دستگاه قضایی نیز در کنار بانک ها برای وصول مطالبات قانونی، خصوصاً از دانه درشت‌ها و افرادی که تسهیلات بانکی را در محلی غیر از تسهیلات هزینه کرده اند قرار دارد و از اقدامات قانونی آنها حمایت می‌کند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار