نشست ۱۵ دبیر کل گروه‌های فلسطینی در بیروت یک دستاورد است
کد خبر: 1018139
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Grb
تاریخ انتشار: ۱۶ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۱
یک رسانه عرب زبان با اشاره به نشست ۱۵ دبیر کل گروه‌های فلسطینی در بیروت از آن به مثابه دستاوردی پس از سال‌ها اختلاف میان فلسطینی‌ها یاد کرده است.
سرویس بین الملل جوان آنلاین:‌ رأی الیوم در مطلبی با اشاره به نشست دو روز قبل، حدود ۱۵ دبیر کل گروه‌های فلسطینی در مقر سفارت فلسطین در بیروت و به موازات آن برگزاری نشست دیگری در مقر تشکیلات خودگردان در رام الله به ریاست محمود عباس، آورده است: این دو نشست پس از اختلافات، برخوردها، تبادل اتهامات و شکست همه تلاش‌های و توافقات آشتی میان فلسطینی‌ها برگزار شد.

این رسانه می‌نویسد: برگزاری این نشست، دستاوردی از نوع خود پس از اختلافات و دودستگی‌های قریب به بیست ساله فلسطین محسوب می‌شود و این به سبب دلخوش کردن تشکیلات خودگردان و رئیس آن بر مذاکرات و راهکار‌های مسالمت آمیز درباره موضوع فلسطین و مخالفت با همه اشکال مقاومت مؤثر است.

رأی الیوم نوشت: پس از جانبداری دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از رژیم صهیونیستی و معامله قرنی که مبتنی بر شهرک سازی و توسعه طلبی اسرائیل و نیز الحاق قدس اشغالی و بیشتر اراضی کرانه باختری و دره رود اردن است، همه رویا‌های تشکیلات خودگردان و رئیسش بر باد رفت و راهکار دو دولتی هم از بین رفت.

بی اعتنایی جهان عرب به مساله فلسطین

این رسانه گزارش داد: رئیس تشکیلات خودگردان هم اکنون در دفترش در رام الله در انزوای کامل است و هیچ مسئول عربی با وی تماس نمی‌گیرد و اهانت زمانی به اوج خود رسید که اتحادیه عرب با نشست فوری وزیران خارجه عرب درباره عادی سازی روابط امارات و اسرائیل مخالفت کرد. در این شرایط سخت و دشوار قاعدتاً باید محمود عباس در پایتخت‌های عربی برای تشریح مخاطر این عادی سازی برای مساله فلسطین، سفر می‌کرد، اما گوش شنوایی از سوی رهبران جهان عرب نیافت، زیرا درخواستش در این باره با اهمال و فرار از واکنش روبرو شد.

رأی الیوم می‌نویسد: هواپیمای محمود عباس که بیش از ۵۰ میلیون دلار هزینه برده است؛ همچنان خاک می‌خورد و به هیچ پایتخت عربی یا خارجی نمی‌رود و این به سبب کرونا نیست بلکه به خاطر این است که موضوع فلسطین اهمیت خود را از دست داده است و جز به اقویا احترام گذاشته نمی‌شود و به ضعفای گدایی کننده صلح، احترامی گذاشته نمی‌شود. موضوع فلسطین هیبت و جایگاه خود را از دست داده است، زیرا کسانی که خود را نماینده آن می‌دانند از مقاومت علیه اشغالگران دست کشیدند و به دنبال سراب صلح رفتند.

این رسانه در ادامه ضمن تاکید بر مقاومت علیه اشغالگران آنرا عاملی برای احیای مساله فلسطین و کرامت، هیبت و احترام آن می‌داند و آورده است: موضوع فلسطین هیبت خود را از دست داده است و برای همین برخی دولت‌های عربی علیه آن جسارت یافته اند. برخی از اصول ملی فلسطین دست برداشته اند و ملت فلسطین را به دریوزگی کشانده اند که منتظر صدقات و حقوق آخر ماه است و تا زمانی که این وضع شرم آور و دردناک وجود دارد موضوع فلسطین از بد به بدتر می‌رسد و خنجر‌های مسموم در پشت و سینه آن وارد می‌شود. مطلوب ایجاد مرحله درخشانی است که موضوع فلسطین را احیا کند و شوکت آنرا برگرداند و در برابر ملت فلسطین جز مقاومت گزینه‌ای دیگر نیست.

رأی الیوم در پایان نوشت: از دولت و ملت لبنان به خاطر میزبانی از نشست و مقابله با همه فشار‌ها تشکر می‌کنیم که هنوز حامی موضوع فلسطین است آنهم در زمانی که بسیاری از حمایت آن دست شسته اند.
منبع: مهـــر
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار