ادامه ایران‌ستیزی امریکا با تحریم ۳ فرد و ۱۱ شرکت دیگر
کد خبر: 1017915
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Gnz
تاریخ انتشار: ۱۵ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۱:۴۵
خزانه‌داری امریکا در ادامه سیاست خصمانه علیه مردم ایران، سه فرد حقیقی و ۱۱ شرکت را به دلیل همکاری با ایران تحت تحریم قرار داد.
سرویس بین الملل جوان آنلاین: به گزارش ایرنا، خزانه‌داری امریکا روز پنج شنبه با اعلام این خبر مدعی شد این افراد و شرکت‌ها با بخش نفت ایران همکاری داشته‌اند.

در اطلاعیه دفتر کنترل دارایی‌های خارجی خزانه‌داری امریکا (اوفک) علیرضا امین، مدیرعامل سابق پالایشگاه اراک به صورت فردی و لین ژیویو و شی مین از اتباع چین به دلیل واردات نفت از ایران تحت تحریم قرار گرفته‌اند. همچنین شرکت پالایش نفت یکی از شهر‌های جنوبی، شرکت تجاری کیمیترانس مستقر در امارات متحده عربی، دینرین لیمیتد مستقر در هنگ‌کنگ، شرکت انرژی دیناپکس، شرکت جینگو تکنولوژی، شرکت نیوفار اینترنشنال لجستیک، شرکت پتروتک اف زی ای، کشتیرانی سینو انرژی هنگ‌کنگ، شرکت تیرو انرژی مرتبط با شرکت تریلیانس، پتروشیمی زاگرس و مدیریت کشتی ژیهانگ هم شرکت‌های مرتبط با نفت ایران هستند که در لیست تحریم‌های یکجانبه امریکا علیه مردم ایران جای گرفته‌اند. مایک پمپئو که فعلاً به چهره کلیدی سیاست ایران‌ستیزی دولت دونالد ترامپ تبدیل شده است، در بیانیه‌ای مطبوعاتی مدعی شد: امروز وزارت خارجه امریکا پنج شرکت را تحت بخش سه دستور اجرایی ۱۳۸۴۶ به دلیل تعامل آگاهانه در یک تراکنش قابل ملاحظه برای خرید، تملک، فروش، انتقال یا خرید و فروش نفت یا فرآورده‌های پتروشیمی از ایران، تحریم کرد. وی افزود: وزارت خارجه همچنین تحت بخش پنج دستور اجرایی فوق، سه فرد حقیقی را که به عنوان مدیران اجرایی اصلی در شرکت‌های تحریم شده فعالیت دارند یا عملکرد مشابه با اختیارات مشابه دارند هم در فهرست موضوع این دستور اجرایی قرار داده است. وی ادامه داد: خزانه‌داری امریکا هم شش شرکت دیگر را به خاطر پشتیبانی از پتروشیمی تریلیانس، شرکتی که در ژانویه ۲۰۲۰ توسط خزانه‌داری امریکا در فهرست قرار گرفت، تحریم کرده است. همه شرکت‌های تحریم شده امروز به تسهیل صادرات نفت، فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی ایران در فرار از تحریم امریکا ادامه دادند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار