گوگل دانشگاه می‌شود!
کد خبر: 1017136
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004GbQ
تاریخ انتشار: ۰۶ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۵
گوگل دوره‌های خود را «گواهی شغلی» نامگذاری کرده و قرار است در آن به افراد مهارت‌های بنیادی را آموزش بدهد. جالب این است که این دوره‌ها برخلاف مقاطع دانشگاهی که معمولاً چندین سال طول می‌کشد، به صورت فشرده و در مدت زمانی تقریباً شش ماهه انجام می‌شوند.
جوان آنلاین: کانال تلگرامی «ماهنامه مدیریت ارتباطات» نوشت: ارتباطات در جهان از تمام جهات در حال گسترش است و بسیاری از پدیده‌ها و مفاهیم از شکل و معنای سنتی و مرسومشان خارج شده‌اند. یک نمونه‌اش مشاغلی است که در حوزه ارتباطات ایجاد شده است. اغلب شرکت‌ها و کمپانی‌های ارتباطی و فناوری اطلاعاتی در زمینه خلق شغل نیز دستی بر آتش دارند. شرکتی مانند آمازون از سال ۱۹۹۵ تا ۲۰۱۸ حدود ۶۱۳ هزار شغل در سراسر جهان ایجاد کرده است. یا اینکه آلفابت که شرکت مادر گوگل محسوب می‌شود از سال ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۹ حدود ۱۱۹ هزار شغل خلق کرده است.

رؤیای بسیاری از دانشجویان و کارجویان استخدام در گوگل و کار کردن در این شرکت است. این‌بار، اما این شرکت پا را فراتر هم گذاشته و اعلام کرده کاری می‌کند که متقاضیان بدون نیاز به رفتن به دانشگاه، آموزش ببینند و کار پیدا کنند. برنامه‌ای که اگر عملی شود، در دنیای کار و تحصیلات تغییرات زیادی ایجاد کند و شاهدی خواهد بود بر این فرض که چیزی جلودار انقلاب ارتباطی و امکان‌های آن نیست. این غول نرم‌افزاری به دنبال برگزاری دوره‌های حرفه‌ای برای آموزش افراد در جست‌وجوی کار است و به آن‌ها مدرک می‌دهد.

گوگل دوره‌های خود را «گواهی شغلی» نامگذاری کرده و قرار است در آن به افراد مهارت‌های بنیادی را آموزش بدهد. جالب این است که این دوره‌ها برخلاف مقاطع دانشگاهی که معمولاً چندین سال طول می‌کشد، به صورت فشرده و در مدت زمانی تقریباً شش ماهه انجام می‌شوند. براساس گفته‌های مدیران ارشد گوگل، امروزه جهان تغییرات زیادی کرده و دیگر امنیت اقتصادی افراد در گرو داشتن مدرک دانشگاهی نیست. تأکید گوگل بر این است که امکان‌ها و راه‌حل‌های خلاقانه و در دسترس مانند آموزش و ارتباطات آنلاین، عرصه‌های مختلف را دگرگون کرده که می‌توان از آن در زمینه آموزش شغلی نیز استفاده کرد. هنوز قیمت دوره‌های آموزش گواهی شغلی اعلام نشده است، اما پیش‌بینی می‌شود قیمت دوره‌ها بسیار پایین و در مقایسه با ترم‌های دانشگاهی بسیار به‌صرفه‌تر باشد. گوگل حتی گفته پس از پایان برنامه به افراد در جست‌و‌جوی شغل کمک می‌کند و حتی در برنامه استخدامی آینده خود، داشتن این گواهی شغلی را معادل مدرک شش ساله دانشگاه می‌داند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار