روحانی: ایستادگی ملت هر روز شکستی تازه به امریکا می‌دهد
کد خبر: 1017060
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004GaC
تاریخ انتشار: ۰۵ شهريور ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۸
حسن روحانی که روز گذشته در جلسه هیئت دولت سخن می‌گفت، سخنان خود را با موضوع ایام عزای سالار شهیدان آغاز کرد. او ابتدا از تفاوت عزاداری‌های امسال با سال‌های گذشته گفت: شکل مراسم امسال ممکن است کمی با سال‌های پیش متفاوت باشد، اما عزای امام حسین امسال بسیار پرشور در همه شهر‌ها دارد برگزار می‌شود. مردم امسال بخشی از عزاداری‌ها را به خانه‌های‌شان، به محله‌هایشان، به درب منازل‌شان و به خیابان‌های‌شان کشاندند و شکل زیبایی را به این مراسم داده‌اند.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: سال ۹۲ و در اوج فعالیت‌های انتخاباتی احزاب و جریان‌ها و رسانه‌ها و کاندیدا‌ها برای انتخابات ریاست جمهوری یازدهم، دوگانه مذاکره یا مقاومت شکل گرفت تا اصلاح‌طلبان در خلال این دوقطبی کاذب، علیه مقاومت موضع بگیرند و راه پیروزی را فقط از مسیر مذاکره در هر سطحی و با هر کشوری امکان‌پذیر بدانند. در آن روزها، مقاومت به معنای جنگ‌طلبی جا زده شد تا مذاکره آنان معنای تعامل با جهان بدهد. نتیجه انتخابات گرچه برای آنان پیروزی بود، اما نتیجه اداره کشور با تفکر وابسته به مذاکره با غرب، رضایت‌بخش نبود. غربی‌ها به راحتی با تحریم‌ها مختلف، به ایران فشار وارد کردند و اگر ایستادگی ملت نبود، با محاسبه روی کاغذ، معلوم نبود که چه سرنوشتی انتظار ملت و کشور را می‌کشید. حالا همان پیروز انتخابات ۹۲ صراحتاً اذعان می‌دارد که «امروز در برابر همه توطئه‌ها و فشار‌هایی که از سوی دشمنان و به ویژه از سوی ایالات متحده امریکا بر ملت ایران وارد می‌شود، ملت با مقاومت و ایستادگی توانسته در برابر قدرت‌های بزرگ، موفق و پیروز باشد.»

حسن روحانی که روز گذشته در جلسه هیئت دولت سخن می‌گفت، سخنان خود را با موضوع ایام عزای سالار شهیدان آغاز کرد. او ابتدا از تفاوت عزاداری‌های امسال با سال‌های گذشته گفت: شکل مراسم امسال ممکن است کمی با سال‌های پیش متفاوت باشد، اما عزای امام حسین امسال بسیار پرشور در همه شهر‌ها دارد برگزار می‌شود. مردم امسال بخشی از عزاداری‌ها را به خانه‌های‌شان، به محله‌هایشان، به درب منازل‌شان و به خیابان‌های‌شان کشاندند و شکل زیبایی را به این مراسم داده‌اند.

او سپس در بخشی از سخنانش به تحلیل واقعه عاشورا پرداخت و اظهار داشت: داستان کربلا، حماسه‌ای بزرگ و تاریخی برای حق‌طلبی، عدالت‌خواهی و مقابله با هرگونه کج‌روی و انحراف در مسیر دین و سرافرازی و مبارزه با هرگونه ذلت و در واقع ذلت‌ستیزی و مقاومت و ایستادگی برای حق و حقیقت بود.

ایستادگی ملت است که امریکا را دچار شکست می‌کند

روحانی در ادامه به شکست امریکا در شورای امنیت اشاره کرد و گفت: امروز در برابر همه توطئه‌ها و فشار‌هایی که از سوی دشمنان بر ملت ایران وارد می‌شود و به ویژه از سوی ایالات متحده امریکا که هر روز یک خیانت و یک توطئه و یک برنامه علیه ملت ایران اجرا می‌کند، ملت با مقاومت و ایستادگی توانسته در برابر قدرت‌های بزرگ، موفق و پیروز باشد. ایستادگی این ملت است که امروز می‌بینیم دیپلمات‌های کشور و آن‌هایی که در صحنه فعالیت سیاسی هستند امریکا را دچار شکست می‌کنند.

او افزود: اینکه در شورای امنیت سازمان ملل، هر روز امریکا شکستی را بعد از شکستی تحمل می‌کند، به خاطر مقاومت و ایستادگی این ملت است والا این ملت اگر در همان سال ۹۷ خودش را باخته بود، در همان سال ۹۷ اگر می‌گفت نمی‌توانم و فرای مقاومت و بالاتر از مقاومت من است، دشمن همان سال ۹۷ قطعنامه‌ها را برمی‌گرداند. دشمن همان سال ۹۷ ما را به زانو در می‌آورد، اما مردم در طول سه سال گذشته به‌رغم همه فشار‌ها و البته تحمل سختی‌ها، قبول داریم که مردم در زندگی‌شان سختی‌ها را تحمل کردند، اما در عین حال در برابر دشمنان تسلیم نشدند.

رئیس جمهور با اشاره به تحریم‌ها و فشار اقتصادی بر ملت ایران گفت: آن‌ها می‌خواستند ملت ایران را به نقطه فروپاشی نظام برسانند. آن‌ها می‌گفتند پایان سال ۹۷، شما نیستید. با محاسبه عادی درست می‌گفتند، اگر یک چرتکه عادی یا ماشین حساب عادی جلو باشد، نگاه کنند، آن‌ها درست می‌گفتند. می‌گفتند ملتی که این همه به او فشار وارد می‌شود، بعضی‌ها که نقد غیرمنصفانه می‌کنند، بعضی‌ها که می‌گویند آنجا چرا این‌طور است، آن مسئله چطور حل نشد، بدانند ۹۰۰ هزار میلیارد تومان درآمد کشور کاهش پیدا کرده است و به رغم این ایستادیم، به رغم این وضعیت بازار‌ها و اجناس کشور از اروپا هم بهتر است.

مقایسه عملکرد ایران و غرب در مقابله با کرونا

روحانی با مقایسه شرایط کرونا در ایران و غرب گفت: در کرونا شرایط را دیدیم، آن‌ها صف بستند، اینجا کسی صف نبست، آن‌ها تخت خالی نداشتند بیمار را در میدان و حیاط بیمارستان روی زمین خواباندند و اینجا همواره تخت خالی وجود داشت. آن‌ها برای دارو دچار مشکل شدند، برای ماسک در هوا، دزدی هوایی را شروع کردند، این مال او را می‌قاپید، او مال این را می‌قاپید که ماسک برسانند، ولی در کشورمان شرکت‌های دانش‌بنیان و بنگاه‌های تولیدی یک روز تعطیل نبودند و خیلی سریع توانستند مشکلات را حل کنند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار