تسهیل گری پروژه ‌های کشاورزی در راستای تفاهم ‌نامه دشت سیستان
کد خبر: 1017010
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004GZO
تاریخ انتشار: ۰۸ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۰
به همت موسسه عمران و توسعه رضوی در حال انجام است؛
مدیر پیشرفت منطقه ‌ای و عضو هیئت‌ مدیره موسسه عمران و توسعه رضوی از تسهیل گری و کارسازی در پروژه‌ های کشاورزی در راستای تفاهم‌ نامه سه‌ جانبه دشت سیستان توسط این موسسه خبر داد.

حجت ‌الاسلام والمسلمین محمد مهدی زردوزنیا  با اشاره اقدامات در دستور کار موسسه عمران و توسعه رضوی در قالب این تفاهم‌ نامه که بین وزارت جهاد کشاورزی، استانداری سیستان و بلوچستان و آستان قدس رضوی منعقد شده است بیان کرد: بدین منظور تهیه و تدوین طرح توسعه همه‌ جانبه و برنامه عملیاتی در حال انجام است.
وی ادامه داد: همچنین می توان سرمایه‌ گذاری و جذب سرمایه در زمینه توسعه و تکمیل زنجیره ‌های تأمین محصولات کشاورزی، آبزیان و صنایع تبدیلی و تکمیلی را نام برد.
مدیر پیشرفت منطقه ‌ای موسسه عمران و توسعه رضوی با اشاره به لزوم احیاء اراضی دشت سیستان خاطرنشان کرد: در قالب تفاهم‌ نامه سه‌ جانبه دشت سیستان قرار است، اراضی واگذار شده موضوع ‌بند 24 از طریق ایجاد مزارع نمونه یا کشت و صنعت به ‌عنوان پایگاه پشتیبانی و ترویج در منطقه مورد نظر احیاء شود.
وی ادامه داد: ضمن این‌که به دنبال مدیریت نظام کشاورزی قراردادی در فعالیت ‌های زراعی، باغی و... از طریق مشارکت کشاورزان و تولیدکنندگان منطقه و مراکز خدمات کشاورزی غیردولتی هستیم.
زردوزنيا، بهینه ‌سازی الگوی کشت منطقه از طریق ترویج کشت محصولات دارای مزیت، ارائه خدمات برای افزایش عملکرد، مدیریت نظام بهره ‌برداری آب برای بهینه‌ سازی مصرف آب و نیز افزایش بهره ‌وری کشاورزی را بخشی دیگر از اقداماتی دانست که موسسه عمران و توسعه رضوی به همراه سایر شرکت ‌های کشاورزی آستان قدس در این تفاهم ‌نامه در دستور کار دارد.
وی با اشاره به موضوع اهمیت مدیریت صحیح آب دشت سیستان تصریح کرد: این موسسه در صدد است از طریق نهادسازی و مدیریت تخصیص آب، فارغ از مباحث فنی، تعمیر و نگهداری تأسیسات و مسائل حقوقی و مالکیتی، در ایجاد و مدیریت نظام بهره ‌برداری آب دشت سیستان مشارکت کند.
زردوزنيا با تأکید بر مأموریت تسهیل گری و کارسازی برای به‌کارگیری اصولی و مناسب اعتبارات و تسهیلات بخش کشاورزی توسط این موسسه گفت: این امور در راستای مدیریت و ایجاد زنجیره ‌های مزیت دار منطقه دشت سیستان صورت خواهد گرفت.
مدیر پیشرفت منطقه ‌ای و عضو هیئت ‌مدیره موسسه عمران و توسعه رضوی ادامه داد: فراهم کردن زمینه جلب مشارکت جامعه محلی، روستاییان و کشاورزان برای اجرا و مدیریت پروژه‌ های توسعه کشاورزی، کسب‌ و کارهای روستایی، اجرای برنامه‌ های آموزشی و ترویجی و فرهنگ ‌سازی از برنامه‌ های دیگری است که در تفاهم‌ نامه سه ‌جانبه دشت سیستان عملیاتی خواهد شد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار