«مقتل نوجوان» در کمتر از ۲ هفته به چاپ سوم رسید
کد خبر: 1016902
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004GXe
تاریخ انتشار: ۰۴ شهريور ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۸
کتاب «مقتل نوجوان» که در آن زندگینامه حضرت سیدالشهدا (ع) از تولد تا شهادت در واقعه کربلا، بر اساس معتبرترین مقاتل با زبانی سلیس و روان برای نوجوانان به زیور طبع آراسته شده است، در کمتر از دو هفته به چاپ سوم رسید.
علی موحد
سرویس فرهنگ و هنر جوان آنلاین: در سال‌های اخیر آثار متعددی در زمینه عاشورا برای گروه سنی کودک و نوجوان نوشته شده است، اما با نگاهی به آثار منتشر شده درمی‌یابیم که بخش قابل توجهی از آثار نوشته شده توان پاسخگویی به پرسش‌های نوجوان امروز را ندارد و عمدتاً از یک بُعد به ماجرای عاشورا نگاه می‌کنند. علی شعیبی در کتاب مقتل نوجوان که با بهره‌گیری از منابع مختلف و مقاتل متعدد نوشته شده، تلاش کرده است در پنج فصل زندگی و زمانه اباعبدالله‌الحسین (ع) را برای مخاطب نوجوان خود ترسیم کند. او از زمان تولد امام (ع) و احادیث و روایات مربوط به آن زمان آغاز کرده و در ادامه به دوران کودکی ایشان پرداخته است. بررسی چرایی وقوع قیام عاشورا از منظر تاریخی بعد دیگر کتاب است که شعیبی در آن کوشیده تا با زبانی روایی و نه تاریخی صرف، علت این قیام و زمینه‌های تاریخی آن را ترسیم کند. 


مزیت کتاب شعیبی بر بسیاری از آثار این است که او به ابعاد مختلفی از قیام اباعبدالله (ع) پرداخته است.


مطالعه این کتاب در خیمه‌ها و در خانواده‌ها، برای نوجوانان، معرفت‌افزا و تقویت‌کننده ایمان و عشق به سالار شهیدان و راه شهادت بوده و باعث افزایش کینه و نفرت به یزیدیان تمام تاریخ می‌شود. نمونه آن در این زمان، امریکا و اسرائیل و تکفیری‌های جهان اسلام هستند که در کشتار مسلمانان مظلوم شمر گونه عمل می‌کنند. همچنین کتاب آبشار اندیشه دیگر کتاب نوجوان که راهی است برای آموزش فلسفه، به چاپ دوم رسید.

در کتاب «آبشار اندیشه» سعی شده تا به دور از مستقیم‌گویی‌های رایج، ذهن نوجوان را در برابر دنیای پیرامون خودش به چالش بکشد و بعد با ظرافت خاصی به این چالش‌ها پاسخ دهد. شاید این کتاب، کتاب راهنمایی برای والدین باشد تا بتوانند به راحتی این‌گونه مسائل را برای نوجوانانشان مطرح کنند. در این کتاب سعی شده نوجوان به فکر وادار شود و تا زمانی که به پدیده‌های پیرامون خود نگاه می‌کند، دنبال چرایی‌های آن باشد. این دو کتاب از سوی علی شعیبی به نگارش درآمده و به وسیله نشر گل آبی واحد کودک و نوجوان مؤسسه فرهنگی- هنری قدر ولایت به زیور طبع آراسته شده است. از این آثار روز دوشنبه ۲۷ مردادماه ۹۹ رونمایی شد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار