جنب و جوش در اجرای پروژه های بزرگ شهری تجلی بخش زایش امید به بهبود است
کد خبر: 1015797
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004GFp
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۸
رئیس اتاق بازرگانی اصفهان:
مسعود گلشیرازی و اعضای هیات نمایندگان در حاشیه بازدید از پروژه های بزرگ عمرانی شهر اصفهان در جلسه ای با حضورشهردار اصفهان و چند از معاونان و مدیران شهرداری دیدار و گفتگو نمودند.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان ، رئیس اتاق بازرگانی اصفهان گفت : در شرایط جنگ اقتصادی کشور و در شرایطی که دشمن در پی سلب آرامش مردم است وجود جنب و جوش بسیار خوب در اجرای پروژه های بزرگ شهری اصفهان، تجلی بخش زایش یک امید، حرکت، باور و امید به بهبود می باشد.

وی  ضمن تشکر از شهردار اصفهان و مدیران شهرداری ، تصریح کرد: انجام یک پروژه عمرانی در شرایط بی ثباتی اقتصادی فشاری مضاعف را به مدیران اجرایی تحمیل می کند و در صورت عدم وجود روحیه جهادی در میان مدیران شهرداری، اجرای این میزان کار عملی نبود.

رئیس اتاق بازرگانی اصفهان در ادامه گفت: در اصفهانی که در حال گذار از دوران صنعتی به دوران فراصنعتی است، بیش از هر زمان دیگری نیازمند تشکر بابت اندیشه هایی هستیم که قرار است بسترساز تحولات آتی در جامعه شده و موجب دمیدن روح هم افزایی و امید آفرینی در جامعه می شود.

گلشیرازی تصریح کرد: امروز شهردار اصفهان سکاندار مهمترین کرسی مدنی شهر اصفهان بوده که کار بسیار سختی است، زیرا باید در گفتمان خود مستضعف نشین ترین ناحیه تا قلب تجاری شهر را مدنظر قرار دهد،و لازم است ادبیات گفتمانی به نحوی باشد که این روح افزایی، امیدآفرینی و حرکت رو به جلو حفظ شود .

 وی بازدیدهای اینچنینی را در امید بخشی به مردم موثر دانست و تاکید کرد: شهرداری در کنار تبلیغاتی که برای اقدامات مختلف خود انجام می دهد می تواند با ارتباط، اثربخشی ایجاد کند.

گلشیرازی گفت:در دورانی که مسئولیت داریم باید بسترساز جریانی باشیم که در عین متبلور ساختن اقدامات گذشته، تجلی ساز تفکر عینی خود و بستر ساز تحقق اندیشه و ایده ای که باید در این شهر رخ دهد باشد.

وی افزود: کرونا بیشترین آسیب را به حوزه گردشگری زد و مردم ضررهای بسیاری از این بابت دیدند و می طلبد شهرداری در کنار اجرای این پروژه های عمرانی، حوزه نرم افزاری در حوزه اقتصاد را در این دوران سخت به صورت ویژه مورد توجه قرار دهد. وی با بیان اینکه هیچ زمانی مانند امروز جامعه نیاز به پمپاژ امید نداشته است، گفت: لازم است نکات مثبت گفته شود تا روحیه هم افزایی در شهری که اقتصاد آن اقتصاد صنعتی است ایجاد شود.

قدرت اله نوروزی، شهردار اصفهان نیزدر این جلسه با بیان اینکه بازدید اعضای هیات نمایندگان اتاق بازرگانی از پروژه های شهرداری و بازگو کردن آن برای شهروندان می تواند در دل مردم امید بیشتری ایجاد کند، افزود: این امید موجب تعلق خاطر بیشتر مردم اصفهان به شهر خواهد شد. وی در ادامه ضمن اشاره به پروژه نمایشگاه بزرگ اصفهان، گفت: اتفاقی که در نمایشگاه در حال رخ دادن است تحولی در عرصه اقتصادی و گردشگری شهر ایجاد کرده و محرک توسعه بزرگی است و در آینده نزدیک شاهد بهره برداری از این نمایشگاه خواهیم بود.

نوروزی با بیان اینکه شهرداری با اجرای پروژه هایی مانند نمایشگاه بزرگ اصفهان به دنبال کسب منفعت نیست، تصریح کرد: نمایشگاه داری و نمایشگاه سازی به طور مستقیم برای شهرداری سودآور نیست اما اتاق بازرگانی و شهرداری به لحاظ رسالتی که در راستای خدمات عمومی نسبت به شهر دارند چنین پروژه بزرگی را اجرا می کنند و این می تواند برای مجموعه شهرو استان و صنایع دارای اثرات بسیار مثبتی باشد.

شهردار اصفهان با اشاره به پروژه سالن اجلاس سران، نیزافزود: دراین پروژه تا به امروز ۷۵۰ میلیارد تومان هزینه شده است. وی گفت: این مکان می تواند برای ایران اثربخش بوده  و قرار است مرکز رفت و آمد افراد و مسئولین از کشورهای مختلف جهان و محل گفت و گوی دولت ها، مرکز دیپلماتیک کنسولگریها و مرکز تجارت بین المللی باشد.

نوروزی بازدید اتاق بازرگانی را نشان همدلی و همراهی بخش خصوصی با شهرداری دانست و تاکید کرد: انتظار می رود اتاق بازرگانی به شهرداری در اجرای پروژه ها کمک کند.

 

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار