پیشرفت فیزیکی ۹۸ درصد شبکه فاضلاب ۵ روستای فلاورجان
کد خبر: 1015788
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004GFg
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۵
مدیرآبفا فلاورجان اعلام کرد:
محمد مهدی پراندوخ بیان کرد: هم اکنون بیش از ۲۲ کیلومتر از شبکه فاضلاب ۵ روستای فلاورجان اجرا شده است و انتظار می‌رود طی یک ماه آینده، شبکه فاضلاب روستا‌های اردال، کاویان، مهرنجان، چم رود و فیلرگان نیز به بهره برداری برسد.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان ، مدیرآبفا فلاورجان عنوان کرد: در دی ماه سال گذشته، طرح اجرای شبکه فاضلاب 11 روستای فلاورجان در دستور کار قرار گرفت و با اتمام اجرای شبکه فاضلاب این 5 روستا، در آینده ی نزدیک عملیات اجرای شبکه فاضلاب روستاهای بجگرد، محمدیه، زفره، نارگان و بوستان  آغاز می شود.

وی با بیان اینکه پروژه اجرای شبکه فاضلاب 11 روستای فلاورجان با سرمایه گذاری شرکت ذوب آهن اصفهان عملیاتی شد، تصریح کرد: شرکت ذوب آهن اصفهان با هدف تخصیص پساب این روستاها برای رفع بخشی از نیاز آبی در واحدهای تولیدی  با سرمایه گذاری به روش بیع متقابل در این پروژه مشارکت نموده است.

مدیرآبفا فلاورجان با اشاره به تولید پساب فاضلاب در این مناطق خاطرنشان ساخت: در افق طرح که 1430 می باشد پیش بینی می گردد حدود 20 هزار نفر تحت پوشش شبکه فاضلاب در این 11 روستا قرار بگیرند و براین اساس، پساب تولیدی در این روستاها حدود 2 هزار متر مکعب در روز خواهد بود.

پراندوخ حجم عملیاتی این پروژه را 93 کیلومتر اعلام کرد و اظهار داشت: اجرای شبکه فاضلاب در 11 روستای شهرستان فلاورجان شامل 79 کیلومتر شبکه داخلی و 14 کیلومتر خط انتقال می باشد و اعتبار این طرح بالغ بر 910 میلیارد ریال است که از محل سرمایه گذاری شرکت ذوب آهن اصفهان تامین می گردد.

مدیر آبفا فلاورجان با بیان اینکه اغلب این روستاها در حاشیه رودخانه زاینده رود قرار دارند تصریح کرد: رودخانه زاینده رود ازمیان شهرفلاورجان عبور می کند و برخی ازاین روستاها  در مجاورت این رودخانه قرار دارند، بنابراین به منظور کاهش آلاینده های زیست محیطی و جلوگیری از آلودگی  منابع آب های زیرزمینی، اجرای شبکه فاضلاب در این روستاها ضروری به نظر می رسد.

پراندوخ بیان داشت: بررسی ها حاکی از آن است که هرمترمکعب فاضلاب  در حدود 15 مترمکعب آب های زیرزمینی را آلوده می کند، پس برای ارتقای بهداشت محیط و سلامت مردم، جمع آوری، انتقال و تصفیه فاضلاب لازم است.

وی عنوان کرد: فاضلاب این روستاها پس از  انتقال به تصفیه خانه فاضلاب فولادشهر به منظورمصارف صنعتی به شرکت ذوب آهن انتقال می یابد. 

 

.

 

 

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار