دسیسه‌های ابلیس هم تقصیر ایران است!
کد خبر: 1015577
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004GCH
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۴
برقراری رابطه میان امارات و اسرائیل را هم برخی اصلاح‌طلبان تقصیر ایران انداختند. اول علی مطهری، نماینده سابق مجلس چنین گزاره‌ای را مطرح کرد. او در مراسمی برای بزرگداشت مرحوم هاشمی رفسنجانی گفت: «در برقراری رابطه امارات با اسرائیل، گذشته از خیانت حکام امارات، ما نیز مقصر بوده‌ایم. عرب‌ها را ترسانده و به دامان اسرائیل سوق داده‌ایم...»

روزنامه آسیا از رسانه‌های اصلاح‌طلب هم همین خط تحلیلی را پیگیری کرده‌است. این روزنامه در مطلبی با عنوان «ترس از ایران، امارات و اسرائیل را به هم نزدیک کرد»، نوشت: «اماراتی‌ها برای حفظ امنیت خود به ویژه در مقابل ایران، به دنبال افزایش وزن سیاسی خود هستند. آن‌ها فکر می‌کنند با این اقدام (رابطه با اسرائیل) می‌توانند در مقابل ایران قدرتمندتر شوند و ابزاری را در مقابل ایران در دست داشته‌باشند. ترس از ایران، امارات و اسرائیل را به هم نزدیک کرد». ماجرای ترسیدن این کشور‌های کوچک حاشیه خلیج فارس از ایران، فرمول ساده‌ای دارد. امریکا به دلایل متعدد ایران را خطری امنیتی و سیاسی برای کشور‌های منطقه می‌داند. امریکا با جا انداختن چنین خطری در ذهن کشور‌های خلیج فارس، هم فشار سیاسی بر ایران را زیاد می‌کند، هم از وحدت میان کشور‌های منطقه و قدرتمند شدن غرب آسیا جلوگیری می‌کند، هم با حمایت از این کشور‌ها در برابر این خطر کذایی! برای خود علاوه بر ساخت وجهه و اعتبار میان کشور‌های منطقه، چهره یک منجی جهانی به خود بگیرد و هم از اعراب باج بگیرد و البته سلاح‌های خود را به آنان بفروشد تا برای مقابله با خطر ایران مجهز و آماده باشند! آیا این تصویرسازی واقعی است؟ آیا واقعاً ایران خطری برای کشور‌های منطقه است؟ ایران امنیت کدام کشور را خدشه‌دار کرده‌است؟

اگر بپذیریم که ما عرب‌ها را ترسانده و آن‌ها را به سوی اسرائیل سوق داده‌ایم، یعنی همه این سیاست خبیث امریکا را نادیده گرفته‌ایم و ادعایش را در اینکه ایران خطری برای منطقه است، پذیرفته‌ایم. آیا اصلاح‌طلبانی که منتقدان برجام را همنوا با اسرائیل می‌نامیدند، ابایی ندارند که اکنون همنوا با امریکا باشند؟ حتی وقتی سوی دیگر این دوقطبی، کشور خودمان ایران است؟! برخی آنقدر مبهوت غرب هستند و آنقدر همواره ایران را حقیر و مقصر دیده‌اند که حتی بین ابلیس و ایران هم طرف ابلیس را می‌گیرند!
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار