رئیسی: باید با تشکیل دادگاه بین‌الملل اسلامی تروریست‌های اقتصادی را محاکمه کرد
کد خبر: 1015411
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004G9b
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۷
در آیین بزرگداشت روز جهانی حقوق بشر اسلامی
رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه اعلامیه حقوق بشری که بین کشور‌های اسلامی قطعی شد باید ضمانت اجرایی پیدا کند، گفت: از جمله ضمانت اجرایی حقوق بشر، تشکیل دادگاه بین المللی اسلامی است که ناقضان و ضایع‌کنندگان حقوق بشر را به محاکمه بکشاند.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: به گزارش خبرگزاری میزان، آیت‌الله رئیسی، رئیس قوه قضائیه در آیین بزرگداشت روز جهانی حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، با اشاره به ضرورت اجرایی کردن و ضمانت اجرایی یافتن اعلامیه حقوق بشر که میان کشور‌های اسلامی در مصر منعقد شد، گفت: «از جمله ضمانت‌های اجرایی اعلامیه حقوق بشر اسلامی، تشکیل دادگاه بین المللی اسلامی می‌باشد که این دادگاه ناقضان حقوق بشر را به محاکمه بکشاند و مردم دنیا بفهمند کسانی که نقض حقوق انسان می‌کنند، مورد مؤاخذه و برخورد قرار می‌گیرند. مگر می‌شود امروز در دنیا ظالمان و مستکبران با تکیه بر زور، قهرمان مبارزه با تروریسم را در یک کشور دیگر ترور کنند و مورد مؤاخذه قرار نگیرند؟ این مسئله حتماً باید در یک دادگاه صالح بین‌المللی مطرح شود و عاملان آن مورد محاکمه قرار گیرند.»

ضرورت محاکمه تروریست‌های اقتصادی

آیت‌الله رئیسی در ادامه به موضوع تروریسم اقتصادی اشاره کرد و گفت: «حتماً باید با عاملان تروریسم اقتصادی که عرصه را برای بسیاری از مردم دنیا تنگ کرده‌اند و در لبنان با محاصره اقتصادی برای مردم این کشور مشکل ایجاد کردند و در یمن نیز مردم را در سختی قرار داده‌اند، برخورد شود و آن‌ها مورد محاکمه قرار گیرند.» وی با اشاره به ضرورت استمرار نشست‌های حقوق بشری برای تبدیل مصوبات آن‌ها به ضمانت اجرایی گفت: «محاکمه سردمداران استکبار جهانی و نظام سلطه که با قدرت و نفوذ خود در حال تضییع حقوق انسان‌ها هستند، امری شدنی است؛ همان‌طور که داعش که ساخته دست امریکا و انگلیس و صهیونیست‌ها بود، با مجاهدت امثال حاج قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی و بسیاری از نیرو‌های دل داده به خدا مضمحل شد.» رئیس قوه قضائیه اخلاقی را که جریان حقوق بشر غربی به دنبال آن است، اخلاقی انتفاعی عنوان کرد که بر اساس آن اگر به دیگران احترام می‌گذارد و اسم از مردم دیگر می‌برد، برای حفظ منافع است.

نتایج حقوق بشر ادعایی غرب!

آیت‌الله رئیسی افزود: «نتیجه این حقوق بشر و این سیاست ورزی، تضییع حقوق انسان‌ها، افزایش کلاهک‌های هسته‌ای، ۷۰ سال ظلم به مردم فلسطین و این همه ظلم‌هایی است که در دنیا شاهد هستیم.» وی با تأکید بر اینکه امروز مسئله حقوق بشر، مسئله بسیار محوری است که باید مورد توجه همه فرهیختگان در همه عالم باشد، گفت: «مسئله اعتراض به بی‌عدالتی در امریکا و در اروپا و ایستادگی مردم به‌رغم گذشت بیش از دو ماه از حادثه‌ای که اتفاق افتاد، نشان‌دهنده این است که این موضوع جرقه‌ای بوده است و نقاب را از چهره امریکا و اروپا کنار زده است. رئیس قوه قضائیه خاطرنشان کرد: این موضوع نشان داد که داعیه‌داران حقوق انسان بزرگ‌ترین ناقضان حقوق بشر در عالم هستند که این موضوع باید مورد توجه ملت‌ها قرار گیرد.

تبعیض نژادی در ذات نظام سلطه و نظام امریکاست

رئیسی یادآور شد: «تبعیض نژادی در ذات نظام سلطه و نظام امریکاست و تا زمانی که ریشه‌کن نشود، شرایط همین است. به نظر ما اراده مردم در امریکا و اروپا و اراده مردم در عالم این است که جریان مبارزه با بی عدالتی و ضایع کردن حقوق انسان ادامه پیدا کند تا این جرقه مشتعل شود و این اشتعال دامن نظام سلطه را بگیرد و آن‌ها را به زیر بکشاند و اراده مردم حاکم شود. این نکته قطعی و اراده الهی است و قطعاً و بدون هیچ‌گونه تردیدی تحقق می‌پذیرد. یقین داریم پرچمی که ایران اسلامی به برکت انقلابی که امام راحل (ره) رهبری کردند و امروز به دست رهبری معظم انقلاب اسلامی است، در دنیا جلوه‌های بسیاری خواهد داشت. برخی از آ‌نها بر عالم روشن شده است و برخی دیگر در طول تاریخ روشن خواهد شد.» وی با اشاره به توافق امارات و رژیم صهیونیستی، گفت: «این اتفاقی که در امارات افتاد و پیوندی که با صهیونیست‌ها و آدم‌کش‌ها و کودک‌کش‌های تاریخ برقرار کردند، چهره ارتجاع عرب را روشن می‌کند.» رئیس قوه قضائیه یادآور شد: «از ابتدای انقلاب فریاد امام و انقلاب اسلامی ایران این بوده که ملل عرب مردمانی دلداده به انقلاب، ارزش‌های الهی و حقوق انسانی هستند و با تروریسم و صهیونیست‌ها و ظلم به مردم عالم ضدیت دارند. بنابراین، این پیوند بین امارات و رژیم صهیونیستی را پیوند مردم امارات نمی‌دانیم؛ بلکه پیوند جریان وابسته به نظام سلطه با حاکمان از خدا بی‌خبر و از مردم بی‌خبرِ کشورشان است که چهره آن‌ها را برملاتر کرده و آن‌ها را کنار صهیونیست‌ها نشانده است.» آیت‌الله رئیسی خاطرنشان کرد: «البته چهره دولت امارات با کاری که در یمن کردند و زنان و کودکان را کشتند، روشن شد؛ ولی امروز برملاتر شده است و پیوند آن‌ها با سعودی‌ها و صهیونیست‌ها بر مردم عرب و خود امارات و کشور‌های دیگر روز به روز روشن‌تر می‌شود. این حرکت‌ها، چهره‌ها را روشن‌تر خواهد کرد و نهضت دفاع از حقوق بشر و حقوق انسان و ضدیت با نظام سلطه را در بین کشور‌های عربی، منطقه و جهان روز به روز رونق خواهد داد.»

برگزیدگان جایزه حقوق بشر اسلامی

در جشنواره بزرگداشت حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی، ششمین جایزه حقوق بشر اسلامی به سید عبدالمالک بدرالدین الحوثی، رهبر انصارالله یمن؛ رمضان عبدالله شلح، دبیرکل فقید جهاد اسلامی فلسطین و ابومهدی المهندس، نایب رئیس شهید حشدالشعبی عراق تعلق گرفت.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار