هشدار نسبت به دخالت عطاری‌ها در امور پزشکی و تجویز دارو
کد خبر: 1015074
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004G4A
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۵:۳۰
متأسفانه اخیراً گزارش‌های بسیار زیادی از جعل و سوءاستفاده از مهر و سربرگ برخی از پزشکان توسط افراد فاقد صلاحیت ارسال شده است.
سرویس جامعه جوان آنلاین: محمدعلی اسفنانی، رئیس تعزیرات حکومتی استان تهران ابتدا درباره نحوه نظارت بر تخلفات حوزه دارو و درمان گفت: یک مجموعه گشت مشترک با همکاری دانشگاه‌های علوم پزشکی وجود دارد که به تمام داروخانه‌ها، مراکز درمانی، بیمارستان‌ها، عطاری‌ها و تمام کسانی که در حیطه سلامت فعالیت می‌کنند به صورت هدفمند اعزام می‌شوند و در صورت مشاهده تخلف، گزارش ارائه می‌کنند و پرونده تشکیل می‌شود. وی افزود: شیوه دیگر نظارتی، بازرسان بهداشت و درمان وابسته به دانشگاه‌های علوم پزشکی هستند که به صورت دائم به مراکز درمانی می‌روند و موارد تخلف را گزارش می‌دهند و تعزیرات به دنبال آن‌ها رسیدگی می‌کند. همچنین سامانه ۱۳۵ در اختیار مردم قرار دارد تا تخلفات موردی را گزارش دهند.

رئیس تعزیرات حکومتی استان تهران، نسبت به جعل و سوءاستفاده از مهر پزشکان هشدار داد و اظهار کرد: متأسفانه اخیراً گزارش‌های بسیار زیادی از جعل مهر و سربرگ‌های برخی از پزشکان توسط افراد فاقد صلاحیت پزشکی ارسال شده است. با توجه به هماهنگی‌هایی که با وزارت بهداشت صورت گرفته است، چنانچه این موضوع اثبات شود، برخورد شدیدی صورت خواهد گرفت. به گفته اسفنانی بسیاری از عطاری‌ها اقدام به دخالت در امور پزشکی و تجویز دارو می‌کنند که تخلف است و از مردم انتظار می‌رود در صورت مشاهده، موارد را گزارش دهند تا برخورد صورت بگیرد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار