رئیس کمیسیون بهداشت: وزیر علوم به علت دستور رئیس جمهور نظر خود درباره کنکور را تغییر داد
کد خبر: 1015022
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004G3K
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۹
رئیس کمیسیون بهداشت مجلس گفت: وزیر علوم در عرض ۲۴ ساعت اعلام کرد که کنکور به تعویق نخواهد افتاد و در موعد مقرر گذشته برگزار می‌شود که علت آن دستور رئیس جمهور است.
سرویس سیاسی جوان  آنلاین: حسینعلی شهریاری رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) پارلمان در تذکری درباره عدم تعویق کنکور اظهار داشت: طبق تذکرات آقای قالیباف کمیسیون‌های بهداشت و آموزش و معاونت نظارت مجلس موظف شدند ظرف ۴۸ ساعت به بررسی نحوه برگزاری کنکور و تشکیل جلسه‌ای با حضور وزارتخانه‌های بهداشت، علوم و آموزش دهند تا نحوه اجرای پروتکل‌ها بررسی شود.

وی با بیان اینکه این جلسه دوشب گذشته برگزار شد و وزیر بهداشت پروتکل‌های اجرایی را جهت حفظ سلامت داوطلبان به وزارت علوم ابلاغ کرد، یادآور شد: وزیر علوم به صورت کتبی اعلام کرد که تا پایان شهریور ماه امکان اجرای این پروتکل‌ها را ندارد.

شهریاری در ادامه با بیان اینکه نمایندگان آقای قالیباف در این جلسه جهت تعویق کنکور حضور نداشته بلکه برای بررسی نحوه حفظ جان و سلامت داوطلبان و خانواده‌های آن‌ها و اجرای دقیق پروتکل‌ها حضور داشتند، گفت: وزیر بهداشت اعلام کرد اگر منابع مالی در این خصوص وجود ندارد آن را تأمین می‌کند و دو میلیون پک بهداشتی می‌دهد، همچنین اگر برای تأمین مکان برگزاری کنکور مشکل دارند، برای استفاده از مصلی و ورزشگاه‌ها هماهنگی صورت می‌دهد، اما وزارت علوم اعلام کرد از برگزاری کنکور تا آخر شهریور ناتوان است.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ادامه داد: با این حال در عرض ۲۴ ساعت وزیر اعلام کرد که کنکور به تعویق نخواهد افتاد و در موعد مقرر گذشته برگزار می‌شود که علت آن دستور رئیس جمهور است، اما دولت باید بداند نمایندگان بر این موضوع نظارت می‌کنند چرا که جان خانواده‌ها و داوطلبان مهم است.

رئیس کمیسیون بهداشت مجلس در پایان خاطر نشان کرد: نمایندگان مجلس با حضور در استان‌ها و چگونگی برگزاری کنکور و رعایت پروتکل‌ها و بر مکان‌هایی که وزارت علوم پیش‌بینی کرده نظارت خواهند کرد.
منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار