نائب رئیس پارلمان لبنان: ساقط کردن «میشل عون» به معنای جنگ داخلی است
کد خبر: 1014813
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Fzx
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۵
معاون رئیس پارلمان لبنان هدف آشوب‌های کنونی در این کشور را ساقط کردن «میشل عون» رئیس‌جمهور خواند و افزود، این موضوع به جنگ داخلی منجر می‌شود.
سرویس بین الملل جوان آنلاین: «ایلی الفرزلی» معاون «نبیه بری» رئیس پارلمان لبنان پس از استعفای دولت اعلام کرد، احتمال بر این بود که دولت «حسان دیاب» در جلسه استیضاح روز پنجشنبه پیش رو رأی نیاورد و ساقط شود.

وی به شبکه «المیادین» گفت: مواخذه [و سوال از]دولت خواست تمام قوای سیاسی بود و دعوت حسان دیاب به برگزاری انتخابات زودهنگام بدون مشورت با احدی اعلام شد.

الفرزلی ادامه داد، وی مدتی است که خواستار استعفای دولت است، زیرا حس کرده که این دولت ناتوان از مقابله با چالش‌هاست.

وی در خصوص انفجار در بندر بیروت هم گفت، مسؤولیت کوتاهی کردن در این موضوع بر عهده دولت دیاب است نه مسؤولیت جزائی آن. تحقیق از وزرا در پرونده انفجار انجام شده است.

معاون بری در خصوص سفر «امانوئل ماکرون» وزیر خارجه فرانسه به لبنان هم گفت، ماکرون به لبنان آمده تا به حل بحران کمک کند. آنچه وی مطرح کرد خواست جامعه بین‌المللی بود.

الفرزلی ضمن اعلام حمایت از طرح ماکرون افزود، وجود طیف سُنی در قدرت برای بازگرداندن توازن دولت لازم است و تمام کسانی که مانع از تشکیل دولت وحدت می‌شوند، باید مجازات شوند.

وی در ادامه روابط «میشل عون» با «سعد الحریری» نخست‌وزیری پیشین را خوب خواند.

الفرزلی اعلام کرد، برای نخست‌وزیری آینده سعد الحریری را نامزد خواهد کرد.

وی در خصوص آشوب‌های اخیر در لبنان هم گفت، هدف از این‌ها ساقط کردن میشل عون است، اما ساقط کردن عون به معنای جنگ داخلی است.

دولت لنبان پس از استعفای دیروز (دوشنبه) به دولت پیشبیرد امور تبدیل شد و قرار است پنجشنبه پیش‌رو در پارلمان مورد استیضاح» قرار بگیرد.
منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار