نظارت مدیریت بحران بر ایمنی مخازن سوخت رسانی شهران
کد خبر: 1014799
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Fzj
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۳
به دنبال نگرانی که از پست اینستاگرامی یک عضو شورای شهر تهران در مورد مخازن سوخت شهران به وجود آمد، رییس سازمان مدیریت بحران کشوراعلام کرد که وزارت نفت اطمینان‌های لازم را در مورد ایمنی مخازن سوخت در تهران داده است.
سرویس جامعه جوان آنلاین: اسماعیل نجار درباره وضعیت ایمنی مخازن سوخت در منطقه شهران تهران گفت: زمانی که این مخازن در آن منطقه ساخته شد، هیچ بافت مسکونی در آنجا وجود نداشت و کم کم با توسعه شهر ساختمان‌ها به آن محدوده رسیدند و امروز آن مخازن در مجاورت بافت شهری قرار گرفته‌اند. البته این فقط مربوط به مخازن شهران نیست و مخازن سوخت در شهرری هم وجود دارد.

وی با بیان اینکه مدیریت بحران همواره نگرانی جدی بابت ایمنی این مخازن چه در شهران و چه در شهرری داشته است، گفت: از سال‌ها قبل نیز با توجه به همین نگرانی مکاتباتی با وزارت نفت انجام شده که مستندات آن هم وجود دارد. عوامل وزارت نفت نیز اقدام به ایمن سازی این محیط کرده و تمهیداتی را برای جلوگیری از نشت سوخت و وقوع حوادث انجام داده‌اند.

نجار ادامه داد: با اقدامات انجام شده در نهایت وزارت نفت اطمینان داده که تمامی این مخازن ایمن سازی شده و خطری از سوی آن‌ها متوجه شهروندان نیست. البته مدیریت بحران همواره نسبت به این مخازن توجه داشته و در بازدید‌های مختلفی ایمنی و شرایط آن رصد خواهد شد. کما اینکه تاکنون چندین بازدید نیز از این اماکن انجام شده است. خود من چند نوبت به همراه کارشناسان از این دو مخزن سوخت بازدید کرده ام و در آینده هم بازدید خواهم داشت.

رییس سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اینکه متولی ایمنی این مخازن وزارت نفت است، گفت: آن‌ها هم طبق گزارشاتی که داده اند اعلام کردند که اقدامات ایمن سازی را انجام داده اند.

وی درباره اینکه گفته می‌شود در صورت بروز حادثه در مخازن شهران انفجاری مانند بیروت تهران تهدید خواهد کرد، گفت: طرح چنین مسائلی که اساس علمی و منطقی هم ندارد درست نیست، البته مدیریت بحران نسبت به هرنوع حادثه‌ای حتی حریقی جزئی نیز حساس است و باید تلاش ما جلوگیری از وقوع هرنوع حادثه‌ای باشد.
منبع: ايسنا
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار