رسیدگی به ‌زمین‌خواری‌ها در شرق اصفهان
کد خبر: 1014787
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004FzX
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۲
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان:
حیدر قاسمی ‌در ارتباط با رسیدگی به موضوع زمین‌خواری‌ها در شرق اصفهان گفت: ‌‌چنین مواردی در شورای ‌حفظ حقوق بیت‌المال ‌در قالب پرونده‌های قضایی ‌بررسی و رسیدگی می‌شود.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان ، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان در گفت‌وگو یی اظهار داشت: پایداری جمعیت شامل مباحث گوناگونی است و خدمات، کار و اشتغال و نگاه مختلفی در حوزه توسعه و رشد را در بردارد که می‌تواند پایداری جمعیت را چه در کل کشور و چه در مناطقی که دور افتاده بوده و پراکندگی جغرافیایی مختلفی دارند ایجاد کند.

وی افزود: بر‌اساس تحقیقات و بررسی‌ها مهم‌ترین اصل که می‌تواند در پایداری جمعیت در نقاط مختلف و روستاها موثر باشد، توسعه روستاها و ایجاد کار و اشتغال است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان با اشاره به دلایل مهاجرت‌های روستایی بیان کرد: خدمات زیربنایی و اشتغال دو عامل اساسی در موضوع مهاجرت جمعیت از روستاها به شهر و نیز تمرکز جمعیت در نقاط خاصی از کشور و استان است و در حال حاضر در سطح استان اصفهان از نظر خدمات تقریبا در همه مناطق پراکندگی و گردش وجود دارد.

وی ادامه داد: اما در حوزه اشتغال و درآمد، دولت برنامه خوبی را برای مناطق کمتر توسعه یافته و روستایی هم از لحاظ تسهیلات و هم از لحاظ تخفیف‌های موجود در تسهیلات، کمک‌ها و حمایت‌های مختلف اداری، پیش‌بینی کرده ‌و امیدواریم که این موارد در این قضیه کمک کننده باشد تا مهاجرت‌های روستایی کاهش یابد.

قاسمی در رابطه با رسیدگی به موضوع زمین‌خواری‌ها در شرق اصفهان بیان کرد: شورایی با عنوان حفظ حقوق بیت‌المال وجود دارد که اگر چنین مواردی وجود داشته باشد در قالب پرونده‌های قضایی در آن شورا بررسی و رسیدگی می‌شود.

وی ادامه فرآیند اعمال محدودیت‌های در خصوص شیوع بیماری کرونا در اصفهان را تابع شرایط موجود در استان دانست و گفت: بحث کرونا موضوعی ملی است و ما تابع پروتکل‌ها و دستورالعمل‌های کلی و کشوری هستیم و هرجا که وضعیتی نامناسب به صورت نارنجی و قرمز تعریف ‌شود، قطعا باید مراقبت‌های لازم در ارتباط با پروتکل‌های مربوطه جدی گرفته شود و در رابطه با زمان این وضعیت پیش‌بینی‌ها و نظرات مختلفی عنوان شده است.

 

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار