«پمپئو» موضع خصمانه «شورای همکاری خلیج فارس» علیه ایران را ستود
کد خبر: 1014614
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Fwk
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۴
وزیر خارجه آمریکا روز یکشنبه در پیامی توئیتری از نامه دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس خطاب به شورای امنیت و درخواست برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران استقبال کرد.
سرویس بین الملل جوان  آنلاین: «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا در پیامی توئیتری از نامه دبیرکل «شورای همکاری خلیج فارس» به شورای امنیت و مواضع خصمانه این شورا علیه ایران استقبال کرد.

پمپئو در این پیام توئیتری نوشت: «نامه شورای همکاری خلیج فارس به شورای امنیت سازمان ملل برای درخواستِ تمدید تحریم تسلیحاتی ایران یک بیانیه متهورانه است. ایالات متحده در هفته جاری یک قطعنامه ارائه می‌کند که تحریم [تسلیحاتی]را پس از سال‌ها دیپلماسی تمدید می‌کند».

در بخشی دیگر از این پیام آمده است: «این شورا باید میان تسلیح تروریست‌ها یا ایستادگی در کنار [کشور‌های حاشیه جنوبی]خلیج فارس یکی را انتخاب کند».

وزیر خارجه آمریکا در پیامی که پیش از این منتشر کرد، در اظهاراتی جانبدارانه مدعی شد: «کشور‌های خاورمیانه از خلیج فارس تا اسرائیل از تمدید تحریم تسلیحاتی حمایت می‌کند. این مسئله برای همه آن‌ها اهمیت بسیاری دارد. عرب‌ها و اسرائیلی‌ها یکصدا صحبت می‌کنند و شورای امنیت باید [به آنها]گوش دهد».

وی در پیامی دیگر نیز نوشت: «اگر شورای امنیت تحریم تسلیحاتی ایران را تمدید نکند، مأموریت خود برای حفظ صلح و امنیت بین المللی را به باد تمسخر گرفته است. طرح پیشنهادی که ایالات متحده ارائه می‌کند، منطقی و مورد نیاز است. ما کار درست را انجام خواهیم داد!»

به گزارش مهر، «نایف الحجرف» دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس روز یکشنبه در نامه‌ای به شورای امنیت سازمان ملل متحد اتهامات بی پایه و اساسی را علیه جمهوری اسلامی ایران مطرح کرد. وی با وارد کردن اتهام بی اساس فرقه گرایی به جمهوری اسلامی ایران، خواستار ادامه تحریم تسلیحاتی آن شد.

در این نامه ادعا شده است: «با توجه به اینکه ایران در راستای تسلیح و تجهیز گروه‌های فرقه گرا در منطقه حرکت می‌کند و ایران از زمان صدور قطعنامه شماره ۲۲۳۱ سال ۲۰۱۵ از دخالت در امور همسایگان دست برنداشته است، از این رو برداشته شدن محدودیت‌های تسلیحاتی ایران مناسب نیست مگر اینکه ایران از فعالیت‌های بی ثبات کننده خود در منطقه و تجهیز گروه‌های مورد حمایت خود دست بردارد و از این رو تمدید تحریم تسلیحاتی ایران برای تضمین امنیت منطقه و دنیا ضروری است».
منبع: مهـــر
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار