افزایش ۴۵ درصدی سهم صنعت و معدن از تسهیلات بانکی
کد خبر: 1014581
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004FwD
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۵:۴۵
جدیدترین آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) نشان می‌دهد که در دو ماه نخست امسال بخش صنعت و معدن بیشترین سهم از کل تسهیلات پرداختی از سوی بانک‌ها و مؤسسات اعتباری را به خود اختصاص داده و سهم این بخش نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از ۴۵ درصد افزایش داشته است.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: به گزارش ایسنا، بر اساس این آمار در دو ماهه اول امسال ۸/ ۳۴ درصد از کل تسهیلات پرداختی از سوی بانک‌ها و موسسات اعتباری، معادل ۴۳هزار و ۵۸۸ میلیارد تومان به بخش صنعت و معدن پرداخت شده که نسبت به پرداخت حدود ۳۰ هزار میلیارد تومان در مدت مشابه سال گذشته ۳/ ۴۵ درصد افزایش یافته است.

بعد از بخش صنعت و معدن، بخش خدمات با اختصاص ۴/ ۳۳ درصد از کل این تسهیلات به خود، دومین بخشی است که بیشترین تسهیلات بانکی را دریافت کرده است؛ به‌طوری‌که بخش خدمات در دو ماهه اول امسال ۴۱هزار و ۸۷۴ میلیارد تومان تسهیلات از سوی بانک‌ها و مؤسسات اعتباری دریافت کرده که نسبت به مبلغ ۴۱هزار و ۵۲۸ میلیارد تومان در مدت مشابه سال قبل ۸/ ۰ درصد افزایش داشته است.

بخش بازرگانی با اختصاص ۱ /۲۱ درصد از کل این تسهیلات به خود در رتبه سوم قرار دارد، به‌طوری‌که بخش بازرگانی در دو ماهه اول امسال ۲۶ هزار و ۳۸۸ میلیارد تومان تسهیلات از سوی بانک‌ها و مؤسسات اعتباری دریافت کرده که نسبت به مبلغ ۱۱ هزار و ۶۵۰ میلیارد تومان در مدت مشابه سال قبل ۵/ ۱۲۶ درصد افزایش داشته است.

در این میان مسکن و کشاورزی با تخصیص ۴ /۵ و ۲/ ۵ درصد از کل تسهیلات پرداختی از سوی بانک‌ها و مؤسسات اعتباری به خود، کمترین تسهیلات را در این مدت دریافت کردند. البته تسهیلات پرداختی به بخش کشاورزی افزایش چشمگیری داشته و با افزایش ۴/ ۱۳۲ درصدی از ۲ هزار و ۸۲۶ میلیارد تومان در دو ماهه اول سال قبل به شش هزار و ۵۶۶ میلیارد تومان در مدت مشابه سال جاری رسیده است.

تسهیلات پرداختی به بخش مسکن نیز در دو ماهه اول امسال معادل ۶ هزار و ۷۶۳ میلیارد تومان بوده که نسبت به مبلغ ۶ هزار و ۵۵ میلیارد تومان در مدت مشابه سال قبل ۷ /۱۱ درصد افزایش داشته است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار