کلاهبرداری با فروش خانه‌های مردم
کد خبر: 1014567
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Fvz
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۴:۳۰
دو مرد فریبکار که با پرسه در محله‌های شمال تهران خانه‌های مردم را با جعل سند به فروش می‌رساندند با شکایت یکی از شاکیان گرفتار شدند.
سرویس حوادث جوان آنلاین: اوایل تیرماه امسال مردی به مأموران پلیس تهران خبر داد که افراد ناشناسی خانه‌اش را فروخته‌اند. او توضیح داد: من ساکن یکی از محله‌های شمال شهر تهران هستم. امروز بعد از چند ماه از سفر خارج از کشور برگشتم. وقتی به خانه‌ام رفتم متوجه شدم که خانه دچار تغییر شده و قفل درش هم عوض شده‌است. وقتی زنگ خانه‌ام را زدم مردی مقابل در آمد و خودش را صاحبخانه معرفی کرد که از حرفش تعجب کردم. آن مرد مدعی است که به تازگی خانه را خریده است، در حالی که من صاحب اصلی خانه هستم. با مطرح شدن شکایت پرونده به دستور بازپرس دادسرای ناحیه پنج تهران به اداره‌۱۳ پلیس آگاهی فرستاده شد. بعد از آن بود که خریدار خانه مورد تحقیق قرار گرفت. او در شرح ماجرا گفت: مدتی بود که به دنبال خرید یک خانه در شمال تهران بودم. با بررسی سایت‌های خرید و فروش به یک آگهی برخورد کردم که فروشنده قیمتی پایین‌تر از عرف بازار برای فروش آگهی کرده‌بود، برای همین با فروشنده تماس گرفتم و پس از بررسی سند مالکیت، قرارداد را تنظیم و ۵‌میلیارد تومان به حساب فروشنده واریز کردم. وی ادامه داد: مدتی بعد از تحویل گرفتن خانه بود که یک نفر مراجعه کرد و خودش را صاحبخانه معرفی کرد. او اسناد خانه را به من نشان داد.

بعد از بررسی متوجه شدم که اسناد او درست است و سند‌هایی که فروشنده به من داده جعلی است. با اطلاعاتی که خریدار خانه در اختیار پلیس گذاشت کارآگاهان متوجه شدند که متهم از مجرمان‌حرفه‌ای است که دهم تیرماه او را در مخفیگاهش بازداشت کردند. فرشاد در بازجویی‌ها به جرمش اعتراف کرد و گفت: من با پرسه در خیابان‌های شمالی تهران خانه‌های خالی را شناسایی می‌کردم. بعد هم خودم را مالک خانه معرفی کرده با کمک یکی از دوستانم سند خانه را جعل می‌کردیم و خانه را از طریق آگهی به فروش می‌رساندم.

سرهنگ کارآگاه جهانگیر تقی‌پور، معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس‌آگاهی تهران گفت: با اعتراف متهم، همدست او هم در جنوب تهران شناسایی و بازداشت شد. متهم در بازجویی‌ها به همدستی در فروش خانه‌های مردم اعتراف کرد. سرهنگ تقی‌پور گفت: تحقیقات برای کشف جرائم بیشتر متهمان ادامه دارد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار