ترامپ: انتخابات پستی شود، نتایج چند ماه به تأخیر می‌افتد
کد خبر: 1014221
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004FqP
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۲
رئیس‌جمهور امریکا با تکرار و اصرار مکرر در حال عادی‌سازی تقلب، تعویق و بحث‌هایی از این دست در انتخابات امریکا است. ترامپ در تازه‌ترین اظهارنظر گفته که نتایج انتخابات ریاست جمهوری نوامبر ۲۰۲۰ تا چند ماه بعد از انتخابات اعلام خواهد شد.
سرویس بین الملل جوان آنلاین: به گزارش پایگاه خبری هیل، دونالد ترامپ، بار دیگر بر این ادعا اصرار کرد که رأی‌گیری پستی می‌تواند به تقلب منجر شود و گفت: «تقلب در انتخابات در سال جاری میلادی که درگیر کروناویروس هستیم، بیشتر خواهد بود.» ترامپ گفت: «حالا به دلیل داشتن ویروس ما باید در خانه بمانیم و میلیون‌ها برگه رأی در سراسر کشور توزیع شود؛ میلیون‌ها میلیون برگه رأی! می‌دانید این مسئله باعث می‌شود نتایج انتخابات را در عصر روز سوم نوامبر اعلام نکنند. دو ماه بعد نتایج اعلام می‌شود. ترامپ افزود: این یک مسئله مهم است، چون مسائل زیادی در این بازه زمانی اتفاق می‌افتد. رئیس‌جمهور امریکا گفته که کارزار انتخاباتی‌اش در چندین پرونده دادگاهی به دنبال پایان دادن به رأی‌گیری به صورت پستی است و افزود: «رأی‌گیری به صورت پستی و غیابی خوب است اگر که شما براساس یک روند مشخص عمل کنید.» جالب اینکه ترامپ در پیامی توئیتری، از انتخابات پستی در فلوریدا که اکثراً طرفدار او هستند حمایت کرده و رأی‌دهندگان ایالت فلوریدا را تشویق کرده از طریق پست رأی دهند. او نوشت: «سیستم رأی‌گیری فلوریدا پاک شده است. ما تلاش دموکرات‌ها برای تغییر [در این ایالت]را شکست داده‌ایم، بنابراین من همه را تشویق می‌کنم خواستار برگه رأی و برگزاری رأی‌گیری از طریق پست شوند.» ترامپ در نشستی خبری هم گفته است: «آن‌ها (مردم فلوریدا) این کار را سال‌ها انجام داده‌اند و در این کار واقعاً فوق‌العاده عمل کرده‌اند.»‌رئیس‌جمهور امریکا گفته است: «این کار (رأی‌گیری پستی) سال‌ها طول می‌کشید [اما در فلوریدا]هفته‌ها یا ماه‌ها طول نکشید. در ایالت نوادا آن‌ها این رأی‌گیری را تا هفته‌ها طول خواهند داد، شما (خطاب به مردم نوادا) نمی‌توانید این کار را انجام دهید.»

نارضایتی امریکایی‌ها در حد اعلا

تازه‌ترین نظرسنجی گالوپ نشان می‌دهد، امریکایی‌ها در پایین‌ترین میزان رضایت از روند پیشرفت اوضاع در امریکا، از سال ۲۰۱۱ تاکنون هستند و به نظر می‌رسد تغییر رویکرد جمهوریخواهان عامل آن باشد. به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه دیلی میل، نظرسنجی گالوپ نشان‌دهنده کاهش هفت امتیازی رضایتمندی، از ۲۰ درصد در ماه ژوئن به ۱۳ درصد در ماه جولای است. بازخورد بیش از هزار شرکت‌کننده در این نظرسنجی، همچنین حاکی از افت شدید شادی از ۴۵ درصد در ماه فوریه است که باعث شده نرخ رضایتمندی تنها یک درصد بیشتر از ۱۲ درصد ثبت شده در ماه نوامبر ۹ سال پیش، به ثبت برسد. در سال ۲۰۱۱ سازمان نظرسنجی امریکایی «استاندارد‌اند پورز» همزمان با تلاش دولت فدرال برای مهار بدهی‌های کشور، رتبه اعتباری امریکا را کاهش داد. سطح رضایتمندی تنها در اکتبر سال ۲۰۰۸ همزمان با رکود اقتصادی، پایین‌تر از ۱۲ درصد سال ۲۰۱۱ بوده و در آن زمان به ۷ درصد رسیده بود. بازار بورس نیز در بحبوحه کووید-۱۹ به طور مشابهی دچار آسیب شده است. پیش از بیماری همه‌گیر کرونا، میزان رضایتمندی به مدت ۱۵ سال بالا بود، اما تنها در عرض پنج ماه، ۳۲امتیاز کاهش پیدا کرد و به نهمین دوره با پایین‌ترین رضایتمندی در تاریخ نظرسنجی‌های گالوپ بدل شد. به نظر می‌رسد افت رضایت، در رأی‌دهندگان جمهوریخواه نهفته است. در حالی که ۳۹ درصد در ماه ژوئن راضی بودند، تنها ۲۰ درصد در نظرسنجی که از اول تا ۲۳ ژوئیه (۱۱ تیر تا ۲ مرداد) انجام شد، اعلام رضایت کردند. نظرسنجی گالوپ همچنین حاکی از کاهش ۶۰ درصدی رضایتمندی در بین جمهوریخواهان است که این کمترین میزان خوشحالی رأی‌دهندگان جمهوریخواه، از زمانی محسوب می‌شود که ترامپ بر سر کار آمده است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار