سردار سلامی: انتقام خون سلیمانی آرمان ما شده است
کد خبر: 1014030
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004FnK
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۰
دیروز با حضور سرلشکر محمد باقری، رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح و فرماندهان ارشد نیرو‌های مسلح در ارتش، سپاه، وزارت دفاع و نیروی انتظامی، «موزه و سراسر نمای مقاومت سردار سلیمانی» در محل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس افتتاح شد. افتتاح موزه و سراسرنمای مقاومت سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی مقارن با چهلمین سالگرد دفاع مقدس و در آستانه سالگرد پیروزی حزب‌الله لبنان بر رژیم غاصب صهیونیستی در جنگ ۳۳ روزه بود.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: فرماندهان ارشد نیرو‌های مسلح روز گذشته به احترام مرد بزرگی از تبار شهدا، گرد هم آمده بودند. هم او که خود را «سرباز» نامید، اما رشادت‌های وی طی چهار دهه پس از انقلاب اسلامی چه در هشت سال دفاع مقدس و چه پس از آن در محور مقاومت و نبرد با تروریسم تکفیری و بین‌المللی، از وی «قهرمانی» ملی و بین‌المللی نزد جهانیان ترسیم کرد. سردار محبوب قلب‌ها، سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی. بزرگمردی که رهبر معظم انقلاب در توصیف او فرمودند: «به شهید حاج قاسم سلیمانی به چشم یک فرد نگاه نکنیم؛ به چشم یک مکتب، یک راه و یک مدرسه درس‌آموز نگاه کنیم.»

دیروز با حضور سرلشکر محمد باقری، رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح و فرماندهان ارشد نیرو‌های مسلح در ارتش، سپاه، وزارت دفاع و نیروی انتظامی، «موزه و سراسر نمای مقاومت سردار سلیمانی» در محل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس افتتاح شد. افتتاح موزه و سراسرنمای مقاومت سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی مقارن با چهلمین سالگرد دفاع مقدس و در آستانه سالگرد پیروزی حزب‌الله لبنان بر رژیم غاصب صهیونیستی در جنگ ۳۳ روزه بود.

در بخش دیگری از این مراسم از پنج کتاب امنیت اقتصادی در نگاه مقام معظم رهبری، سرباز ولایت (شرح زندگینامه شهید حاج قاسم سلیمانی)، زن در سینمای دفاع مقدس، کتاب جهانمرد، ترجمه کتاب آنک جنگ اینک داستان و همچنین ۱۵ کتاب با مضمون تاریخ شفاهی دوران دفاع مقدس رونمایی شد.

اگر شهید سلیمانی نبود...

سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری، رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح در حاشیه این مراسم طی سخنانی گفت: نمایشگاه و موزه‌ای که امروز افتتاح شد، بخش اندکی از تلاش‌های محور مقاومت و پشتیبانی‌های جمهوری اسلامی برای مقابله با دسیسه‌ها و اقدامات استکبار جهانی و ایادی منطقه‌ای دشمنان و گروه‌های تروریستی است که توسط استکبار جهانی ایجاد شد. از طرفی اقداماتی که مقدسات اسلامی کشور سوریه و عراق را خدشه‌دار کرده بود، نیز در این نمایشگاه به نمایش گذاشته شده است. وی ادامه داد: این نمایشگاه نشان می‌دهد که چگونه دشمنان بشریت و اسلام با ایجاد این گروه‌های تروریستی تلاش کردند با وحشی‌گری، آزادی و امنیت ملت‌های منطقه را به خطر بیندازند و مقدسات را مورد هتک حرمت قرار دهند و در این رابطه از هیچ‌گونه وحشی گری ابایی نداشتند.

باقری افزود: آن‌ها امنیت و حاکمیت کشور‌های سوریه و عراق را به‌طور اساسی به خطر انداختند و اگر حضور شهید بزرگوار سپهبد سلیمانی و همرزمانش و دیگر فرماندهان که در امر مستشاری فعال بودند، نمی‌بود و اگر همراهی و همدلی فرماندهان با ملت و حاکمیت سوریه و عراق محقق نمی‌شد و حمایت و فتوای مرجعیت نبود، قطعاً حاکمیت این کشور‌ها در دست داعش و امثالهم بود. اما آنچه اتفاق افتاد، با هدایت رهبر معظم انقلاب اسلامی و حمایت مرجعیت و تلاش سردار سلیمانی و همرزمانش، بحمدالله گروه تروریستی داعش و گروه‌های مانند آن نابود شدند و امروز حاکمیت و امنیت تا اندازه زیادی به دو کشور سوریه و عراق بازگشته است.

دعوت از ملت و جوانان برای دیدن افتخارات سردار سلیمانی

رئیس ستادکل نیرو‌های مسلح گفت: این موزه بخش اندکی از این شجاعت‌ها، رشادت‌ها و اقدامات را به خوبی به نمایش گذاشت و توصیه می‌کنم، ملت بزرگ ایران به ویژه جوانان عزیز ما به این نمایشگاه بیایند و افتخاراتی را که آفریده شد، از نزدیک ببینند و قطعا اگر این اقدامات در کشور‌های عراق و سوریه انجام نمی‌شد، تروریست‌ها و حامیان آن‌ها قصد داشتند تا با تصرف این کشور‌ها امنیت جمهوری اسلامی ایران را دچار مخاطرات اساسی کنند. آن نبرد‌هایی که سرانجام دشمن را به شکست و اضمحلال کشانید، باعث شد تا ملت ما با آرامش کامل بتواند در حوزه توسعه و پیشرفت حرکت کند. سرلشکر باقری افزود: امروز که این موزه افتتاح شد، تقریباً همزمان است با ایام نبرد ۳۳ روزه ملت بزرگ لبنان و حزب‌الله قهرمان با رژیم صهیونیستی، که بخش‌هایی از این نبرد نیز در این نمایشگاه در معرض دید علاقه‌مندان قرار گرفته است. همچنین نبرد‌های ضداشغالگری ملت فلسطین و نبرد آزادسازی افغانستان عزیز پس از تصرف رژیم صهیونیستی و ارتش تروریستی امریکا نیز در این نمایشگاه جمع شده و قابل استفاده برای نسل جوان است.

انتقام خون حاج قاسم را خواهیم گرفت

سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز در حاشیه این مراسم اظهار داشت: یک تصور اشتباهی که دشمنان در محاسبات، راهبرد‌ها و برآوردهایشان نسبت به ملت بزرگ ایران دارند این است که با شهادت مردان بزرگ، جریان انقلاب از حرکت می‌ایستد یا متوقف می‌شود؛ اما همواره واقعیات تاریخی در ۴۰ سال گذشته نشان داده که شهادت موتور محرک قدرت مقاومت و دفاع ملت بزرگ ایران و سایر ملت‌های مسلمان است. وی ادامه داد: این قاعده درباره شهادت سردار بزرگ و فرمانده فراموش نشدنی و همیشه جاویدان ملت ایران و جهان اسلام سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی برقرار است و هرچه که عظمت شهادت بزرگ‌تر باشد، رویش ها، خیزش‌ها و جاری شدن روح جهاد و شهادت در جامعه قوی‌تر می‌شود.

فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: امروز هم مشاهده می‌کنیم که مشعل مقاومت همچنان در دست سردار سلیمانی قرار دارد و مقاومت همچنان در مسیر نورانی که او افتتاح کرد، با شتابی بیشتر جریان پیدا کرد و حتی انتقام خون این سردار عزیز به یک آرمان تبدیل شده است. فرمانده کل سپاه پاسداران تصریح کرد: ما با آرمان حرکت می‌کنیم و نه تنها انتقام خون این شهید را خواهیم گرفت، بلکه این راه مقدسی را که او پیمود، تا انتهای کار یعنی آزادسازی قدس شریف و محو دشمنان اسلام و بیرون کردن آنان از بلاد مسلمین ادامه خواهیم داد. وی اظهار داشت: هیچ توقفی وجود نخواهد داشت و ما هیچ وقت به دنبال ایستادن و سکون نیستیم و پیش می‌رویم تا انتها و در این راه شهادت افتخار و آرزوی ماست.

وزیر دفاع: با تمام وجود از مقاومت پشتیبانی می‌کنیم

امیر سرتیپ حاتمی، وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح نیز از دیگر حاضران در مراسم دیروز بود. او نیز در حاشیه این مراسم طی سخنانی اظهار داشت: این نمایشگاه خباثت و جنایت‌های بسیار بزرگ دشمنان را نشان می‌دهد که می‌خواستند ناامنی را در این منطقه برای ده‌ها و صد‌ها سال نهادینه کنند. وزیر دفاع افزود: وجه دیگر این نمایشگاه نشان می‌دهد رزمندگان عزیز مقاومت با فرماندهی دلاورانه و شجاعانه سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی و البته پشتیبانی کامل نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران و صنایع دفاعی توانستند در مقابل همه کفر و همه کسانی که پول، سلاح و جنایتکاران شان را آورده بودند، تا منطقه را ناامن کنند، ایستادگی نمایند.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح با اشاره به پیشرفت‌های به دست آمده در حوزه دستاورد‌های دفاعی افزود: امروز بحمدالله دستمان در هر زمینه‌ای که رزمندگان عزیزمان در عرصه هوایی، دریایی، پدافند، موشکی، جنگ الکترونیک و سایبری نیاز داشته باشند پر است و با تمام وجود از آنان حمایت می‌کنیم که بتوانند از ملت عزیزمان و ملت‌هایی که به دنبال امنیت هستند حمایت و ظلم و جنایت را در منطقه و جهان ریشه‌کن کنند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار