حناچی: مترو و اتوبوس با ۵۰ درصد ظرفیت کار می‌کند
کد خبر: 1013861
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Fkb
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۲:۳۰
شهردار تهران در واکنش به ممانعت از حضورش در جلسات هیئت دولت گفت: به هیچ عنوان ادبیات تند و طلبکارانه را نمی‌پذیرم! قاعدتاً با مذاکره و استدلال و ممارست می‌توانیم به بسیاری از اهداف خود دست پیدا کنیم.
سرویس جامعه جوان آنلاین: پیروز حناچی در نشست خبری آنلاین که به مناسبت روز خبرنگار برگزار شد، اظهار کرد: شیوع کرونا برای شهرداری تهران دو معنی داشته‌است، یکی افزایش هزینه‌ها و دیگری کاهش درآمد‌ها که البته این دو مسئله، مشکلات همه شهرداران سراسر کشور بوده‌است.

وی تصریح کرد: با شیوع ویروس کرونا، درآمد‌ها در شهرداری تهران در حوزه‌های مختلف از جمله ورزشی، فرهنگی، اجتماعی و... کاهش یافته است؛ چراکه بخشی از درآمد‌های شهرداری با حضور شهروندان در مکان‌های مربوط به شهرداری بوده‌است که عملاً با شیوع ویروس کرونا این مراکز درآمدی را کسب نمی‌کنند.

شهردار تهران همچنین به رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در ناوگان عمومی شهر تهران اشاره کرد و گفت: رعایت فاصله فیزیکی معنایش برای ما استفاده از ظرفیت کمتر و با همان ناوگان قبلی است، در حال حاضر ناوگان مترو با ۵۰ درصد ظرفیت و اتوبوسرانی هم با ۵۰ درصد ظرفیت آن فعالیت می‌کنند. حناچی افزود: یکی از کار‌های دولت‌ها در این شرایط، حمایت از شهرداران است که در این شرایط شهرداری تهران از این کمک‌ها بی‌بهره بوده‌است.

وی درباره ممانعت دولت از حضورش در جلسات هیئت دولت تصریح کرد: حضور شهردار تهران در جلسات هیئت دولت، قانونی نیست و در آیین‌نامه‌ها و مقررات هیئت وزیران به این مسئله اشاره نشده‌است و حضور شهردار تهران از زمان ریاست‌جمهوری آیت‌الله هاشمی و حضور کرباسچی در شهرداری تهران آغاز شد و در واقع بودن شهردار تهران در هیئت دولت برای دو طرف (دولت و شهرداری) مفید است و خیلی از کارها، قابل پیگیری و انجام است، به‌عنوان مثال مسئله اوراق مشارکت از طریق بانک مرکزی، معاون اول ریاست جمهور و وزیر کشور در جلسات دولت پیگیری شد. حناچی افزود: قطعاً حضور شهردار تهران به نمایندگی از سایر شهر‌ها در جلسات هیئت دولت تأثیرگذار است و این اتفاق افتاده است و شهرداری تهران در بسیاری از موارد مرتبط با شهرداری‌های سراسر کشور نقش مؤثری را دارد.

وی با بیان اینکه شهردار تهران قانوناً عضو هیئت وزیران نیست، اضافه کرد: طی سال‌های گذشته و در مدت فعالیت دولت هشتم و نهم و همچنین دولت قبل شهردار تهران در جلسات هیئت دولت حضور نداشته‌است. حناچی با بیان اینکه بنده به هیچ عنوان ادبیات تند و طلبکارانه را نمی‌پذیرم، گفت: قاعدتاً با مذاکره و استدلال و ممارست می‌توانیم به بسیاری از اهداف خود دست پیدا کنیم.

وی در ادامه در پاسخ به این سؤال که نتیجه جلسه شورای عالی شهرسازی که امروز در ارتباط با محله جماران برگزار شد، چه بود، گفت: جماران فقط یک محله نیست بیشتر شبیه ایران است و جماران باید در سه سطح در نظر گرفته شود، سطح جهانی، سطح ملی و سطح منطقه‌ای.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار