آمادگی کامل لبنان برای پاسخ به تجاوزات صهیونیستی
کد خبر: 1013645
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Fh7
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۳:۳۰
در پی افزایش تنش‌های مرزی بین لبنان و رژیم صهیونیستی، وزیر دفاع لبنان دفاع از این کشور را از وظایف ارتش خواند و بر آمادگی کامل نیرو‌ها برای مقابله با تجاوز‌های صهیونیستی و حفظ ثبات و امنیت تأکید کرد.
سرویس بین الملل جوان آنلاین: درحالی که رژیم صهیونیستی تلاش می‌کند با ماجراجویی‌های خطرناک خود، مرز‌های جنوبی لبنان را ناامن کند، مقامات بیروت خود را برای هرگونه سناریویی آماده می‌کنند.

به گزارش وبگاه «النشره»، زینه عکر، وزیر دفاع لبنان روز یک شنبه در سخنانی اعلام کرد: «دولت لبنان نسبت به حوادث اخیر در مرز این کشور و فلسطین اشغالی بی‌تفاوت نبوده بلکه تجاوز‌های اخیر رژیم صهیونیستی را محکوم کرده و آن را تهدیدی برای ثبات در جنوب لبنان خوانده است، خصوصاً آنکه شورای امنیت به زودی تمدید مأموریت یونیفل، را بررسی خواهد کرد و وزارت خارجه نامه‌ای به سازمان ملل در این خصوص فرستاده است». عکر تأکید کرد: «دفاع از لبنان از وظایف ارتش لبنان است که در آمادگی کامل برای دفاع از لبنان و امنیت و ثبات آن قرار دارد و بیش از یک بار به‌ویژه در جنگ ژوئیه علیه دشمن اسرائیلی و نبرد «فجر الجرود» علیه تروریسم (آزادسازی ارتفاعات عرسال) این را ثابت کرده است». وی سپس گفت: «اما دشمن اسرائیلی حاکمیت لبنان را به صورت روزانه نقض می‌کند و هزاران بار قطعنامه ۱۷۰۱ را نقض کرده است، این امر قابل قبول نیست و باید محکوم شود. در تمام بیانیه‌های وزارتی دولت‌های سابق و دولت کنونی نیز بند متعلق به مقاومت علیه دشمن تأکید می‌کند که ما از هیچ تلاش و مقاومتی در مسیر آزادسازی مابقی اراضی اشغالی لبنان و حمایت از وطن‌مان فروگذاری نمی‌کنیم». از سوی دیگر، یک منبع نظامی صهیونیست دیروز اعلام کرد: «از آنجایی که اولویت تل‌آویو جلوگیری از استقرار نظامی ایران در سوریه است، اسرائیل دنبال رویارویی نظامی با جنبش حزب‌الله نیست». منبع مذکور به شبکه الجزیره گفت: «ما قصد وارد کردن هیچ ضربه پیشگیرانه‌ای به حزب‌الله یا دولت لبنان را نداریم.»
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار