مرگ مرموز تاجر ایرانی در لندن بررسی می‌شود
کد خبر: 1013518
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Ff4
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۱
تحقیقات پلیس درباره فوت مشکوک تاجر ایرانی که در جریان سرقت‌از خانه‌اش در لندن، پایتخت انگلستان به کام مرگ رفته در جریان است.
سرویس حوادث جوان آنلاین: چندی قبل به مأموران پلیس شهر لندن خبر رسید مرد ۶۵‌ساله ایرانی در خانه‌اش به طرز مشکوکی به کام مرگ رفته است. بررسی‌های مأموران پلیس نشان داد چند روزی از مرگ مرد ایرانی گذشته و جسدش دچار فساد نعشی شده است. همچنین مشخص شد، وی که تاجر است هر از گاهی بین ایران و انگلستان رفت و آمد دارد و در لندن به تنهایی زندگی می‌کرده است تا اینکه چند روز قبل به طرز مرموزی فوت می‌کند.

از سوی دیگر مأموران پلیس با بهم ریختگی وسایل خانه روبه‌رو شدند که حکایت از آن داشت سارق یا سارقانی بدون تخریب در که احتمال می‌رود، فرد یا افراد آشنایی باشند وارد خانه وی شده و پول و اموال قیمتی وی را سرقت کرده‌اند.

یکی از دوستان مرد تاجر که موضوع را به مأموران پلیس خبر داده‌بود، گفت: من از دوستان مرد فوت شده هستم و در همین نزدیکی هم ساکنم. ساعتی قبل یکی از اعضای خانواده‌اش از ایران با من تماس گرفت و گفت پدرشان به تلفن‌های آن‌ها جواب نمی‌دهد و نگرانش هستند و به همین خاطر از من خواستند سری به خانه دوستم بزنم و خبری از او بگیرم. وقتی به در خانه‌اش آمدم او در را باز نکرد که متوجه بوی بدی از داخل خانه‌اش شدم و بعد با کمک آتش‌نشانی در را تخریب کردیم و داخل پذیرایی با جسد دوستم روبه‌رو شدیم.

شکایت قتل در دادسرای جنایی

همزمان با ادامه تحقیقات درباره مرگ مشکوک تاجر ایرانی از سوی پلیس شهر لندن یکی از فرزندان وی به دادسرای امور جنایی تهران آمد و از قتل پدرش به دست افراد ناشناس در لندن شکایت کرد و از بازپرس جنایی خواست پرونده قتل پدرش را در تهران پیگیری کند.

وی گفت: پدرم تاجر و بازرگان است و از دوران جوانی در این حرفه فعالیت داشت. او همیشه برای معامله، صادرات و واردات به کشور‌های اروپایی رفت و آمد می‌کرد و بیشتر زمان‌ها در سفر بود. از آنجایی که بیشترین معاملاتش را با لندن انجام می‌داد، اقامت کشور انگلیس را هم داشت و زمانی هم که برای معامله به انگلیس می‌رفت در خانه خودش در شهر لندن می‌ماند. مدتی قبل پدرم پس از چند روز سفر کاری به کشور‌های اروپایی به ایران آمد تا اینکه متوجه شدیم با فردی در لندن درباره یک معامله حرف می‌زند و بعد هم بلیت لندن گرفت و راهی کشور انگلیس شد و قراربود در این سفر کاری مدتی در آنجا بماند. وی ادامه داد: معمولاً ما هر چند روز یکبار با پدرم به صورت تلفنی یا از طریق فضای مجازی ارتباط داشتیم و از حال هم با خبر بودیم تا اینکه پس از چند روز ناگهان تلفن همراهش خاموش شد و خودش هم به ما تلفنی نمی‌زد. در حالی که نگرانش بودیم با یکی از دوستانش که در نزدیکی خانه پدرم در لندن زندگی می‌کرد، تماس گرفتیم و از او خواستیم به خانه پدرم برود و خبری از او به ما بدهد که ساعتی بعد با ما تماس گرفت و گفت پدرم فوت کرده است.

پس از این حادثه یکی از بستگان نزدیکمان برای بررسی موضوع راهی انگلیس شد که آنجا مأموران پلیس اعلام کرده بودند با توجه به فساد نعشی جسد به صورت قطعی نمی‌توان علت مرگ را تشخیص داد و در نهایت هم اعلام کردند که پدرم سکته کرده است. اما طبق بررسی‌ها و گزارش پلیس از خانه پدرم سرقت شده‌بود و سارق یا سارقان که به نظر می‌رسد افراد آشنایی هستند بدون درگیری و تخریب در وارد خانه می‌شوند و پس از قتل پدرم اموالش و تمامی یوروهای‌اش را سرقت می‌کنند.

انتقال جسد به ایران

وی ادامه داد: از آنجایی که ما مطمئن هستیم پدرم در جریان معامله‌ای و سرقت اموالش به قتل رسیده‌است، تمامی مراحل قانونی انتقال جسد به ایران را انجام دادیم و پیکر پدرم را به تازگی به ایران منتقل کردیم و الان هم به دادسرای امور جنایی آمدیم تا پرونده قتل پدرم در ایران بررسی شود و خون او پایمال نشود.

با طرح این شکایت پرونده مرگ مشکوک تاجر ایرانی به دستور بازپرس جنایی تشکیل شد و بازپرس دستور داد جسد مرد فوت شده برای انجام آزمایش‌های لازم و مشخص شدن علت اصلی مرگ به پزشکی قانونی منتقل شود. همچنین بازپرس به مأموران اینترپل دستور داد با انجام مکاتبه با مأموران پلیس لندن جزئیات این پرونده را همراه با تحقیقات میدانی و تخصصی برای بررسی به ایران ارسال کنند.

تحقیقات درباره این حادثه ادامه دارد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار