صهیونیست‌ها همچنان در حصار وحشت از انتقام حزب‌الله
کد خبر: 1013155
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004FZD
تاریخ انتشار: ۰۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۵۷
در پی ناآرامی‌های دو شنبه گذشته در مرز لبنان با سرزمین اشغالی، صهیونیست‌ها به‌رغم برخی رجزخوانی‌ها، در عین حال که همچنان سطح آمادگی دفاعی خود را در نقاط مرزی تقویت می‌کنند، از احتمال واکنش حزب‌الله و پیش از عید قربان سخن گفته‌اند.
سرویس بین الملل جوان آنلاین:  عصر روز دو شنبه رسانه‌های صهیونیستی از وقوع حادثه‌ای امنیتی خبر دادند. این حمله اطراف پایگاه نظامی رویسات العلم در ارتفاعات شهرک کفرشوبا و مزرعه شانوح در جنوب آن و نیز اطراف مزارع اشغالی شبعا صورت گرفت. صهیونیست‌ها نیرو‌های حزب‌الله را متهم کردند که قصد داشتند عملیاتی را صورت دهند که با پیش‌دستی نظامیان صهیونیست، این عملیات خنثی شده است. با این حال، اندکی نگذشت که حزب‌الله با صدور بیانیه‌ای تأکید کرد، نه تنها نیروهایش هیچ اقدامی صورت نداده‌اند بلکه این حادثه امنیتی ناشی از نگرانی و دستپاچگی صهیونیست‌هاست و آن‌ها ناچار به دروغ‌پردازی و تیراندازی بیهوده شده‌اند.

هجمه صهیونیست‌ها به همین جا ختم نشد. شامگاه سه‌شنبه، شبکه عبری زبان اخبار ۱۲ به نقل از منابع نظامی این رژیم اعلام کرد که پاسخ حزب‌الله لبنان به حمله رژیم صهیونیستی به مزارع شبعا قطعی است و پیش‌بینی می‌شود که این پاسخ ظرف ۴۸ ساعت آتی داده شود. این یعنی حزب‌الله لبنان آماده می‌شود حداکثر تا پنج شنبه و چند ساعت قبل از عید قربان پاسخ حمله اسرائیل را بدهد. این منابع در تشریح پاسخ حزب‌الله گفته‌اند: «پیش‌بینی‌ها درباره وقوع پاسخ نظامی حزب‌الله ظرف چند ساعت آتی و همزمان با عید قربان به این دلیل است که داده‌های اطلاعاتی نشان می‌دهد، حزب‌الله هنوز به وضعیت عادی برنگشته است و تحرکاتی وجود دارد که نشان‌دهنده آمادگی برای دادن پاسخ طی چند ساعت آتی است.»

رجزخوانی صهیونیست‌ها

پیش‌تر اعلام شد که دولت لبنان تصمیم گرفته در اعتراض به تجاوز اخیر صهیونیست‌ها از آن‌ها شکایت کند. دنی دانون، سفیر صهیونیستی در سازمان ملل با طرح ادعای حمله حزب‌الله به غیرنظامیان گفت که در این صورت تل‌آویو پاسخ خواهد داد. آویو کوخاوی، رئیس ستاد کل ارتش رژیم صهیونیستی نیز گفت که هدف ارتش این رژیم از حوادث روز دو شنبه در منطقه اشغالی مزارع شبعا در جنوب لبنان به‌هم‌ریختن نیرو‌ها و نه خنثی کردن عملیات بوده است آن هم به خاطر اینکه درگیری در این منطقه به حد جنگ نرسد. کوخای نیز مانند برخی مقامات صهیونیست معتقد است که حزب‌الله حمله‌ای را علیه مواضع آن‌ها صورت خواهد داد و در این مورد گفت: «ما آماده‌ایم و برای واکنش به حزب‌الله تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا به حد جنگ نرسیم؛ در عین حال نمی‌گذاریم که حزب‌الله فکر کند ما ترسیده‌ایم.»

انصارالله در کنار حزب‌الله

هشام شرف، وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن وابسته به انصارالله هر اقدامی در هدف قرار دادن مقاومت لبنان را هدف قرار دادن تمامی محور مقاومت ارزیابی و گفت: «اسرائیل به خوبی می‌داند که محور مقاومت کشور‌ها و گروه‌های متعددی را در منطقه در برمی‌گیرد و به نفع اسرائیل و کسانی که پشتش هستند، نخواهد بود که شرایط را برای یک جنگ منطقه‌ای جدید ایجاد کنند که تأثیر این جنگ، از لبنان، سوریه و طرف‌های همسایه‌شان پا فراتر خواهد گذاشت.»

شرف از کشور‌هایی که با رژیم صهیونیستی در ارتباط هستند هم خواست این مسئله را درک کنند و افسار رهبران اسرائیلی که بر این باورند، مرز‌های جغرافیایی و منافع دریایی آنها، از حملات مقاومت و هم‌پیمانانش در امان خواهد بود را بکشند. مقاومتی که در یک گستره استراتژیک وسیع قرار دارد که به آن‌ها امکان دادن پاسخ شدید و دردناک را می‌دهد.

دستاورد نصرالله

ترس صهیونیست‌ها از واکنش حزب‌الله به شهادت علی کامل محسن یکی از رزمندگانش در سوریه همچنان ادامه دارد. پایگاه عبری‌زبان یدیعوت آحارونوت روز سه شنبه نوشت که تل‌آویو بار دیگر با توسل به واسطه‌های خارجی به حزب‌الله پیام داده که به دنبال آغاز جنگی جدید نیست. تل‌آویو همچنین، تعداد زیادی از نظامیان خود را در جبهه شمالی نگه داشته است و افزایش آمادگی نیرو‌ها همچنان یکی از چالش‌های مهم ارتش رژیم صهیونیستی به شمار می‌رود. در همین راستا، بنی گانتس، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی از نظامیان خواست همچنان در جبهه شمالی در حالت آماده‌باش قرار بگیرند، چرا که ممکن است حزب‌الله عملیاتی را در این منطقه آغاز کند.

یک نهاد امنیتی رژیم صهیونیستی در عین حال که ارتش این رژیم را مانع تحقق درگیری در مرز‌های فلسطین اشغالی و لبنان دانسته است، اما به این نکته اذعان کرده است که سیدحسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان دستاوردی بزرگ را محقق کرد و آن همان اعمال فشار بر صهیونیست‌ها است. به این ترتیب که نصرالله به دور از هر جنجال رسانه‌ای با اعصاب صهیونیست‌ها بازی کرده است و این همه ماجرا نیست چرا که او اقدامات بیشتری انجام خواهد داد.

عبدالباری عطوان، سردبیر روزنامه رأی‌الیوم در سرمقاله روز چهار شنبه از حزب‌الله لبنان به عنوان پیروز میدان جنگ روانی با رژیم صهیونیستی یاد کرد و تحولات اخیر در منطقه را نشانه‌ای از راهبرد جدید حزب‌الله لبنان با عنوان خط مشی ابهام عنوان کرد؛ و نوشت: «خودداری از اظهارنظر در مورد فعالیت‌های ویژه نظامی علیه دشمن صهیونیستی، نظامیان این رژیم اشغالگر را سردرگم کرده است.»

سردبیر رأی‌الیوم خاطرنشان کرد: «صرف نظر از روایت‌های ضد و نقیض نظامی اسرائیل، اگر به تحولات روی داده در مرز‌های لبنان و سرزمین‌های اشغالی از زاویه عمیق‌تری یعنی از زاویه سود و زیان نگاه کنیم، می‌توان گفت، حزب‌الله برنده میدان است، بدون آنکه حتی یک گلوله شلیک کرده باشد و یا آنکه رهبرش یعنی سیدحسن نصرالله مطلبی ابراز کرده باشد، به استثنای اطلاعیه‌ای که حزب‌الله آن را به طور عمد کوتاه و مختصر ارائه داد و این همان جنگ روانی است که حزب‌الله ثابت کرد که «تخصص» خاصی در آن دارد و می‌تواند با اقتدار آن را به سرانجام برساند.»
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار