طرح سیاسی «خالد مشعل» برای مقابله با اشغال اراضی کرانه باختری
کد خبر: 1012893
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004FUz
تاریخ انتشار: ۰۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۶
رئیس سابق دفتر سیاسی حماس در طرح سیاسی خود برای مقابله با اشغال اراضی کرانه باختری و «معامله قرن» به برنامه‌ای مبارزاتی شامل انواع مقاومت و در رأس آن مقاومت مسلحانه فرامی‌خواند.
 

سرویس سیاسی جوان آنلاین: «خالد مشعل» رئیس سابق دفتر سیاسی حماس در چشم‌اندازی سیاسی که آن را پیشنهاد داده، تشکیلات خودگردان را به تغییر وظایف و رها شدن از تعهدات امنیتی به رژیم صهیونیستی فراخوانده است.

بر اساس گزارش «قدس پرس»،چشم‌انداز سیاسی مشعل که «مجمع تفکر عربی» (در لندن) دوشنبه (دیروز) آن را منتشر کرده بر پایه  تغییر شکل عملکرد تشکیلات خودگردان است به نحوی که قادر به مقابله با اقدامات رژیم صهیونیستی باشد.

مشعل در این چشم‌انداز اعلام می‌کند که توحید صفوف فلسطینی برای مقابله با طرح اشغال اراضی کرانه باختری و «معامله قرن» ضروری است و فرصتی تاریخی به دست آمده تا تصویر مسأله فلسطین در برابر جهان تصحیح شود.

 رئیس سابق دفتر سیاسی حماس برای مقابله با پروژه الحاق پیشنهاداتی مطرح می‌کند که از جمله آنها بازتعریف اصول ثابت و حقوق ملی فلسطینی است به نحوی که باعث اجماع تمام فلسطینی‌ها شود.

دیگر اینکه به بازسازی سازمان‌های سیاسی و سازمان آزادیبخش فلسطین بر اساس پایه‌های دموکراسی حقیقی فرا می‌خواند به نحوی که نماینده تمام فلسطینی‌ها در داخل و خارج باشند و طرف‌های مختلف فلسطینی در آن مشارکت داشته باشند.  

خالد مشعل به در پیش گرفتن یک «برنامه مبارزاتی» نیز دعوت کرده و گفته، این برنامه باید شامل تمام انواع مبارزه و مقاومت و در مقدمه آن مبارزه مسلحانه باشد.

مجمع تفکر عربی قصد دارد یک نشست با حضور مشعل و روزنامه‌نگاران، سیاستمدارن، دانشگاهیان و روشنفکران برای بررسی این طرح ترتیب دهد.

منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار