شهرداری با مشاغل مزاحم بدون اقماض برخورد قانونی می کند
کد خبر: 1012857
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004FUP
تاریخ انتشار: ۰۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۱
رئیس کمیسیون نظارت و تحول اداری شورای شهر کرج:
رئیس کمیسیون نظارت و تحول اداری شورای شهر کرج گفت: شهرداری کرج با مشاغل مزاحم و پر سر و صدا بدون اقماض برخورد قانونی خواهد کرد.

محمد حسین خلیلی اردکانی طی بازدید از گاراژ یاسایی منطقه 5 شهرداری کرج اظهارداشت: دغدغه ما در مجموعه مدیریت شهری کرج، ایجاد شهری با مؤلفه‌های شهر ایده آل است چرا که معتقدیم شهروندان کرجی لایق بهترین‌ها هستند که لازمه این امر تلاش وهمدلی سایر دستگاه های متولی در شهر و استان جهت رسیدن به این مقصود است.

این مسئول در شورای اسلامی شهر کرج افزود: مهم‌ترین وظایف کمیسیون بند ۲۰ ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها جلوگیری از ایجاد و تاسیس اماکنی است که به نحوی موجب بروز مزاحمت برای ساکنان شهرها می‌شود.

رئیس کمیسیون نظارت و تحول اداری شورای شهر کرج بیان کرد: البته اهداف دیگری نیز در تاسیس این کمیسیون نقش داشته‌اند، مانند جلوگیری از ایجاد و تاسیس اماکنی که به نحوی فعالیت آنها مخالف اصول بهداشت شهری است یا جلوگیری از تاسیس و فعالیت تمامی مشاغلی که مزاحمت و سروصدا ایجاد می‌کنند.

خلیلی اردکانی خاطرنشان کرد: در این خصوص منطقه 5 شهرداری کرج نیز یکی از مراکزی است که با این مشکل مواجه است و گاراژ یاسایی نیز با این خصوصیات در شهر مشغول به فعالیت است.

وی عنوان کرد: طبق قانون مذکور در خصوص مشاغلی که به نحوی مزاحمت آنها موجب سلب آسایش سایر ساکنان می‌شود یا در صورتی که وجود فعالیت‌های مذکور با شرایط محل مناسب نباشد، رأی به تعطیل و پلمپ محل داده می‌شود، که این گاراژ نیز از این قانون مستثنی نمی باشد.

عضو شورای اسلامی شهر کرج تاکید کرد: احکام مراجع قضایی و شبه ‌قضایی لازم‌الاجرا هستند و دولت اجرای آنها را تضمین می‌کند، بنابراین به آسانی نمی‌توان از زیر بار اجرای هیچ رأیی شانه خالی کرد.

وی تصریح کرد: شهرداری در نظریه‌های خود با توجه به موارد ذکرشده مهلت لازم را برای اجرای نظریه به مالکان می‌دهد وچنانچه ظرف مهلت تعیین‌شده برای رفع مزاحمت یا انتقال شغل به خارج از شهر اقدام نشود، شهرداری‌ به وسیله ماموران خویش برای اجرای نظریه اقدام می‌کنند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار