تشریفات زائد یکی از بزرگترین موانع ازدواج جوانان
کد خبر: 1012800
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004FTU
تاریخ انتشار: ۰۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۴
استاد حوزه و دانشگاه:
استاد حوزه علمیه و دانشگاه گفت:امروزه تشریفات و تجملات زائد و پر هزینه یکی از بزرگترین موانع ازدواج است و جوانان از ترس این هزینه های کمرشکن از ازدواج فراری شده اند.

به مناسبت فرا رسیدن سالروز ازدواج حضرت علی (علیه السلام ) و حضرت فاطمه (سلام الله علیها )، نشست تربیت تعالی با موضوع ازدواج آسان در بین جوانان در مکان بیت الزهرا (سلام الله علیها )شهرستان فارسان بر گزار شد.

 در این برنامه خانم مرادی مربی عقیدتی و استاد حوزه علمیه و دانشگاه در جمع بسیجیان حوزه مقاومت بسیج خواهران حضرت زینب(سلام الله علیها) فارسان ازدواج را هدیه و موهبتی الهی دانست و گفت: خداوند تبارک تعالی وعده داده است که اگر کسی ازدواج کرد و فقیر بود او را بی نیاز می کند؛ از آنجا که وعده ی خداوند حق است تنها کسانی از ترس فقر و ندار شدن ازدواج نمی کنند که به وعده های پروردگار بدبین و بدگمان هستند.

وی افزود:  البته وعده خداوند وقتی محقق می شود که انسان برای کسب و کار و به دست آوردن روزی تلاش کند و معمولا به طور طبیعی یک جوان پس از ازدواج مسئولیت بیشتری در قبال خود و همسرش احساس می کند و همین سبب می شود تا بر کار و تلاش خود بیفزاید .

مرادی خاطرنشان کرد: بعضی از خانواده ها به خیال خودشان برای اینکه پایه های زندگی برای دخترانشان محکم شود و به قول خودشان داماد را به زندگی پابند کنند تا می توانند مهریه را دست بالا می گیرند در حالی که همین امر می تواند به صورت ناخواسته به یکی از عوامل تزلزل پایه های زندگی بدل شود و خانواده ها باید به این شناخت و درک برسند آن عنصری که سبب استحکام کانون خانواده می شود مهریه سنگین نیست، بلکه صفا و محبت و همدلی بین زوجین است.

وی گفت: بسیاری از انسان‌های کوتاه‌بین، تشریفات را از علائم شخصیت و باعث حفظ آبرو می‌دانند، عروس و داماد و خانواده‌هایشان هم گرفتار این تفکر غیرعقلایی هستند و خانم‌ها بیش از همه در این جهت تأثیر دارند و به این مسابقه دامن می‌زنند. در صورتی که نه مهریه زیاد، نه جهیزیه سنگین و نه مراسم مجلّل برای دختر و پسر، شخصیت به وجود نمی‌آورند. امروزه همین تشریفات زائد به یکی از بزرگترین موانع ازدواج تبدیل شده اند.

 
 
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار