ترامپ: خیلی‌ها را به زندان انداخته‌ایم
کد خبر: 1012290
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004FLG
تاریخ انتشار: ۰۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۳
رئیس‌جمهور آمریکا در اظهارنظری جدید درباره تظاهرات‌های اخیر در این کشور گفته که افراد زیادی بازداشت شده‌اند.
سرویس بین الملل جوان آنلاین: «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا در اظهارنظری جدید درباره تظاهرات‌ها در این کشور گفته افراد زیادی بازداشت شده‌اند. 

ترامپ در مصاحبه با وب‌سایت Barstool Sports در پاسخ به سئوال مجری درباره اعتراضات در آمریکا گفت: «ما طرفدار عدالت هستیم ولی طرفدار قانون و نظم هم هستیم. نظم و قانون باید وجود داشته باشد و البته وجود هم دارد.»

ترامپ با اشاره به فرمانی که ماه گذشته برای بازداشت ۱۰ ساله معترضان به بهانه تخریب مجسمه‌های دوران برده‌داری صادر کرده بود گفت: «وقتی آنها داشتند مجسمه‌ها را متلاشی می‌کردند من حکمی صادر کردم. رفتم و یک قانون قدیمی را پیدا کردم. [طبق آن فرمان] ۱۰ سال زندان در نظر گرفته می‌شود و بازی هم در کار نیست. همین الان خیلی‌ها در زندان هستند.»

رئیس‌جمهور آمریکا اضافه کرد: «اگر کسی مجسمه‌ای را متلاشی کند ۱۰ سال حبس برایش صادر می‌شود. ۱۰ سال نه ۳ ماه!.»

ترامپ گفت که بعد از آنکه این فرمان را صادر کرده روند تخریب مجسمه‌ها متوقف شده است. او گفت: «از آن موقع به بعد هیچ اتفاقی نیفتاده. عجیب بود. آن را امضا کردم و یک کنفرانس خبری برگزار کردم و گفتم که اگر این کار را انجام دهید... قرار بود همان روز هزاران نفر در واشنگتن راه‌پیمایی کنند ولی هیچ‌کس نیامد.»

به دنبال قتل نژادپرستانه «جورج فلوید» در آمریکا و آغاز اعتراضات سراسری علیه خشونت و تبعیض نژادی در این کشور، درخواست‌ها برای برچیدن نمادها، مجسمه‌ها و اسامی یادآور دوران برده‌داری در آمریکا افزایش یافته است. 

منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار