دوئل مرگبار ۲ زباله جمع کن بر سر یک تکه سیم
کد خبر: 1012244
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004FKW
تاریخ انتشار: ۰۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۵۷
دوئل دو زباله جمع کن بر سر تصاحب یک دسته سیم به قتل یکی از آن‌ها منجر شد. متهم پس از فرار از محل حادثه در حمام خانه‌اش بازداشت شد.
سرویس حوادث جوان آنلاین: ساعت‌۲۰‌شامگاه چهارشنبه اول مرداد رهگذرانی در حال عبور از خیابان زرند در جنوب تهران روبه‌روی کارواشی در نزدیکی خیابان فردوس متوجه درگیری دو مرد زباله جمع‌کن شدند. دو مرد ابتدا با هم مشاجره لفظی می‌کردند تا اینکه دقایقی بعد کیسه‌های زباله‌هایشان را روی زمین گذاشتند و شروع به کتک‌کاری کردند. هنوز لحظاتی از درگیری نگذشته بود که یکی از آن‌ها خونین نقش بر زمین شد و دیگری در حالی که چاقوی خونینی در دست داشت، از محل فرار کرد. ضارب که به نظر می‌رسید مرد میانسالی است، چند متر آن‌طرفتر هنگام فرار با خودروی سواری تصادف کرد و در حالی که از ناحیه سر و دست و پا به شدت زخمی شده‌بود، از روی زمین برخاست و به فرار خود ادامه داد. پس از این رهگذران به سراغ مرد زخمی رفتند و وقتی دیدند او خونین و روی زمین ناله می‌کند، موضوع را به مأموران پلیس خبر دادند و بعد پیکر خونین او را با آمبولانس به بیمارستان منتقل کردند.

بدین ترتیب با اعلام این خبر تیمی از مأموران کلانتری ۱۱۹‌مهرآباد‌جنوبی به محل حادثه اعزام شدند که دریافتند مرد زخمی پس از انتقال به بیمارستان بر اثر شدت خونریزی فوت کرده است. دقایقی بعد قاضی دشتبان، بازپرس ویژه قتل دادسرای امور جنایی تهران همراه تیمی از کارآگاهان اداره‌دهم پلیس‌آگاهی در محل به تحقیق پرداختند. تیم جنایی در بیمارستان با جسد مرد میانسالی به نام ایوب روبه‌رو شدند که بر اثر اصابت ضربه چاقو به گردنش به قتل رسیده بود.

یکی از شاهدان عینی به مأموران گفت: داخل خیابان بودم که دیدم در نزدیکی سطل زباله‌ای دو مرد با هم درگیر شدند. یکی از آن‌ها با چاقو دیگری را هدف قرار داد و از محل گریخت، اما کمی آن‌طرفتر با خودرویی تصادف کرد و زخمی شد. ضارب که براثر تصادف زخمی شده‌بود، از روی زمین بلند شد و پا به فرار گذاشت.

دستگیری قاتل در حمام

بررسی‌های میدانی و تحقیق از شاهدان عینی نشان داد قاتل مرد ۵۸‌ساله‌ای به نام حجت است که هنگام جمع کردن زباله با ایوب که او هم زباله جمع کن است درگیر شده و او را به قتل رسانده است.

مأموران در ادامه چاقو خونین دسته سبزی که قاتل با آن مرتکب قتل شده‌بود، در صحنه تصادف کشف کردند. از آنجایی که همه شواهد و مدارک حکایت از آن داشت، حجت قاتل است مأموران پلیس به خانه متهم رفتند، اما همسر وی مدعی شد که شوهرش در خانه نیست. پس از این مأموران به دستور قاضی دشتبان وارد خانه حجت شدند و پس از بازرسی خانه، متهم را که در حمام مخفی شده بود دستگیر کردند و به اداره پلیس انتقال دادند.

انکار قتل

متهم در بازجویی‌ها با انکار قتل مرد زباله جمع‌کن گفت: ۲۵‌سال قبل ازدواج کردم و حاصل زندگی من و همسرم یک دختر ۲۲‌ساله است. زندگی خوبی داشتم و در بیمارستانی به عنوان نیروی خدماتی کار می‌کردم. ۱۶‌سال قبل معتاد به هروئین شدم، اما قبل از اینکه زندگی‌ام تباه شود، ترک کردم و به زندگی بازگشتم. در این مدت با کم و زیاد حقوق ساختیم تا اینکه به خاطر از کارافتادگی با حقوق ماهی یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان بازنشسته شدم. بعد از بازنشستگی با مشکل مالی روبه‌رو شدم و از طرفی هم که هر روز اجناس گرانتر می‌شد تا اینکه از یک‌سال قبل تصمیم گرفتم در شبانه روز دو یا سه بار و هر بار چند ساعت به داخل خیابان بروم و زباله جمع کنم و بفروشم. زباله جمع کنی به من کمک کرد که هزینه زندگی‌ام را کمی جبران کنم و از این راه ماهی ۲‌میلیون و ۵۰۰ هزار تومان درآمد داشتم. وی درباره شب حادثه گفت: آن شب برای دومین بار بود که برای زباله جمع کردن از خانه خارج شدم. در نزدیکی خیابان فردوس در حال تفکیک زباله بودم که مرد زباله جمع‌کن دیگری به من نزدیک شد و گفت دسته سیمی مسی که متعلق به او بوده من برداشته‌ام و داخل کیسه‌ام انداخته‌ام. به او گفتم که اشتباه می‌کند و من دسته سیم را برنداشته‌ام و حتی از او خواستم کیسه زباله‌ام را جست‌وجو کند، اما او با من درگیر شد و سیلی به من زد. پس از این ما با هم کتک‌کاری کردیم و یکدیگر را زدیم، اما من از چاقو استفاده نکردم. وقتی درگیری ما بالا گرفت فرار و با خودرویی تصادف کردم، اما وقتی شنیدم رهگذران می‌گویند مرد زباله جمع کن زخمی شده است از زمین بلند شدم و دوباره فرار کردم.

وی در پاسخ به این سؤال که چاقو خونین شما در محل تصادف کشف شده گفت: من اصلاً چاقویی نداشتم و مقتول را هم با چاقو نزدم.

سرهنگ کیومرث حسنوند، سر کلانتر پنجم پلیس پیشگیری پایتخت گفت: متهم پس از بازجویی‌های اولیه به دستور بازپرس دشتبان برای تحقیقات بیشتر در اختیار کارآگاهان اداره‌دهم پلیس‌آگاهی قرار گرفت.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار