ورود ۱۳۰ دستگاه اتوبوس و مینی بوس به ناوگان اتوبوسرانی
کد خبر: 1011869
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004FET
تاریخ انتشار: ۰۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۷
معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد در مرکز ۱۳۷ خبر داد؛
معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد گفت: در سال جاری، با اختصاص بالغ بر یک هزار میلیارد تومان، اجرای پروژه‌های عمرانی و حمل و نقلی در دستور کار قرار گرفته است.

خلیل الله کاظمی در آخرین روز از پاسخگویی مدیران حوزه عمران، حمل و نقل و ترافیک به سئوالات، انتقادات، پیشنهادها و مسائل شهری شهروندان، با حضور در مرکز ارتباطات مردمی 137، در یک نهضت پاسخگویی دیگر، به درخواست های شهروندان پاسخ گفت.
وی با اشاره به اینکه در سال جاری، منهای پروژه های احداث خطوط قطار شهری، بالغ بر یک هزار میلیارد تومان اعتبار برای پروژه های عمران و حمل و نقل در نظر گرفته شده است، اضافه کرد: یک بخش از این پروژه ها جهت تسهیل تردد خودروهای شخصی و برون شهری بوده و تقاطع ها، چپگردها، زیرگذرها، راستگردها و ... در مسیر کمربندی شهر را شامل می شود تا رینگ دور شهر، ترافیک روانی را داشته باشد.
وی افزود: زیرگذر برونسی، اتصال کوشش به خلج، تقاطع غیر همسطح مصلی، بولوار 75 متری رضوی، تقاطع ابوطالب و تقاطع چهار سطحی آزادگان در حال اجرا بوده و پروژه های دیگری مانند تقاطع مجیدیه به آیت الله رفسنجانی نیز تا یکی دو ماه دیگر کلید خواهد خورد. پل پرتوی و چپگرد ناصری نیز تکمیل و زیر بار ترافیک رفته است.
احداث 60 کیلومتر مسیر دوچرخه و 280 هزار متر مربع پیاده روسازی و بهسازی پیاده روها
کاظمی عنوان کرد: برای داخل شهر، مبنا را بر احداث تقاطع غیر همسطح و روانسازی ترافیک نداریم زیرا با این کار، ترافیک را از یک نقطه، به نقطه دیگر منتقل خواهیم کرد بلکه هدفمان این است که سیستم حمل و نقل عمومی را توسعه داده و پیاده محوری را تقویت نماییم که این کار با افزایش مسیرهای دوچرخه دنبال می شود، در سیال گذشته 60 کیلومتر مسیر دوچرخه احداث نمودیم و امسال نیز به همین میزان احداث مسیر دوچرخه را در دستور کار داریم.
وی با اشاره به پیاده روسازی و بهسازی پیاده روها به مساحت 280 هزار متر مربع در سال گذشته، ادامه داد: امسال نیز به همین میزان احداث پیاده رو و بهسازی پیاده روهای شهر در دستور کار قرار دارد، همچنین مسیرهایی مانند کوچه شاهین فر، سرشور، شمال و جنوب بازار رضا(ع) نیز در حال آماده سازی برای پیاده محوری هستند.
ایجاد مسیر برای ورود قطارهای خط دوی قطار شهری به خط سه در میدان توحید
معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه قطار شهری، افزود: احداث خط دوی قطار شهری نیز تقریبا به پایان رسیده و برای خط سه قطار شهری نیز اولویتی گذاشته ایم که از میدان شهدا تا ترمینال مسافربری، هر چه سریعتر به بهره برداری برسد، برنامه ریزی برای این مهم در سال 1400 است تا این مسافت 5 و دو دهم کیلومتر از خط سه بهره برداری شود.
کاظمی گفت: در حال ایجاد مسیری هستیم تا قطار های خط دو بتوانند از میدان توحید دور زده و وارد خط سه قطار شهری شوند. با تحقق این مهم، عملا حرم مطهر به سیستم حمل و نقل مترو ما وصل می شود و همه شهروندان از نقاط مختلف شهر با تغییر خطوط قطار شهری می توانند خود را در ایستگاه باب الجواد، به حرم مطهر برسانند.
ورود 130 دستگاه اتوبوس و مینی بوس به ناوگان اتوبوسرانی
وی با اشاره به اینکه خط 4 قطار شهری نیز در حال احداث است، در باره ناوگان اتوبوسرانی هم گفت: تا 4 ماه آینده، حدود 130 دستگاه اتوبوس و مینی بوس به ناوگان اتوبوسرانی مشهد اضافه خواهد شد تا بتوانیم هم فاصله زمانی رسیدن اتوبوس به ایستگاه را کاهش دهیم و هم در نهایت کیفیت خدمات اتوبوسرانی افزایش یابد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار