یادداشت‌های سیروس پرهام منتشر شد
کد خبر: 1011769
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004FCr
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۱
مجموعه کامل یادداشت‌های سیروس پرهام در کتابی با عنوان «همگام با زمانه» منتشر شد.
سرویس فرهنگ و هنر جوان آنلاین: این کتاب که مجموعه کاملی از یادداشت‌های پرهام در موضوع نقد ادبی، نقد هنری، نقد تاریخی و ترجمه و ویرایش است که طی سال‌های گذشته منتشر شده، با قیمت ۱۸۰ هزار تومان در انتشارات علمی و فرهنگی عرضه شده است.

در معرفی ناشر از این کتاب آمده است: یادداشت‌های این کتاب پیش از این و در سال‌های گذشته در نشریانی، چون سخن، راهنمای کتاب، آینده، نشر دانش، نامه بهارستان، خیال، بخارا و نقد و بررسی کتاب تهران منتشر شده است و برای بازنشر در این کتاب از سوی مولف مورد بازنگری و ویرایش مجدد قرار گرفته است.


این کتاب با مقدمه‌ای جامع از مولف درباره نقد تحلیلی و نیز مقدمه‌ای از بهاء الدین خرمشاهی درباره زندگی و آثار پرهام همراه شده است.


سیروس پرهام مترجم، ویراستار، منتقد ادبی، هنرشناس، فرش‌شناس و از بنیان‌گذاران سازمان اسناد ملی ایران است. پرهام مدرک لیسانس را در ۱۳۳۰ از دانشگاه تهران و دکترا را در ۱۳۳۳ از دانشگاه برکلی در رشته علوم سیاسی گرفت. او در زمره کسانی است که برای نخستین بار در ایران به شیوه نقد ادبیِ غربی به این کار پرداختند.


پرهام از نخستین ویراستاران ایرانی و اولین ویراستار مؤسسه انتشارات فرانکلین (علمی و فرهنگی) است. او در هنرشناسی نیز دستی دارد و مجموعه ۱۵ جلدی «سیری در هنر ایران» نوشته آرتور اپهام پوپ و همسرش فیلیس اکرمن با سرویراستاری او در انتشارات علمی و فرهنگی تهیه شده است.
منبع: ايسنا
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار