مجلس برای اجرای قانون تسهیل ازدواج طرح جدید ارائه می‌کند
کد خبر: 1011422
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004F7G
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۹
رئیس فراکسیون زنان مجلس:
رئیس فراکسیون زنان مجلس گفت: اجرای قانون تسهیل ازدواج نیازمند تصویب آیین‌نامه از سوی دولت است، اما به دلیل زمانبر بودن این امر، مجلس برای عملیاتی‌شدن آن طرح جدید ارائه خواهد داد.
سرویس جامعه جوان آنلاین:  فاطمه قاسم‌پور در خصوص اجرای طرح تسهیل ازدواج توسط مجلس یازدهم گفت: این قانون سال ۸۴ تصویب شده‌است، اما متأسفانه با گذشت ۱۵ سال از گذشت تصویب آن، هنوز اجرا نشده‌است. در حال حاضر به دلیل استنکاف دولت از اجرای این قانون موضوع به مراجع قضایی رسیده‌است، اما مجلس در این دوره برای اجرای آن برنامه‌ای خاص دارد.

رئیس فراکسیون زنان مجلس به خبرگزاری مهر افزود: یکی از موانع اجرای این قانون عدم وجود تصویب آیین‌نامه برای آن از سوی دولت است و به دلیل اینکه دولت برای بخش‌های مختلف آن آیین‌نامه تصویب نکرده‌است، امکان اجرای آن وجود ندارد. در همین راستا و به دلیل اینکه ممکن است تصویب آیین‌نامه از سوی دولت زمانبر باشد، برنامه مجلس ارائه چندین طرح برای اجرای سریع‌تر این قانون است.

قاسم‌پور با بیان اینکه طرح‌های پیشنهادی برای اجرای قانون مذکور در کمیسیون ویژه خانواده بررسی خواهد شد، اظهار داشت: در صورت تشکیل این کمیسیون طرح‌های اجرایی این قانون با حضور متخصصین این حوزه بررسی می‌شود و در صورت عدم تشکیل آن نیز بخش‌های مختلف آن در کمیسیون‌های دیگر مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
وی درباره طرح‌های پیشنهادی در راستای اجرای قانون تسهیل ازدواج عنوان کرد: موضوع صندوق ذخیره خانواده و مسکن جوانان از جمله مواردی است که لازم است برای عملیاتی شدن هرچه سریع‌تر آن‌ها به صورت مجزا طرح ارائه کنیم و این موضوع حتماً در مجلس یازدهم پیگیری خواهد شد.

نماینده مجلس یازدهم با انتقاد از عدم‌توجه دولت به تصویب آیین‌نامه‌های اجرایی این قانون تصریح کرد: دولت موظف است نسبت به این موضوع اقدام کند و مجلس نیز از جهت وظایف نظارتی خود این امر را پیگیری خواهد کرد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار