درخواست استرداد قاتل ایرانی از کره‌جنوبی
کد خبر: 1011082
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004F1m
تاریخ انتشار: ۲۸ تير ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۶
اعضای خانواده‌ای که پسر‌شان در شهر اینچئون کره جنوبی به دست مردی ایرانی به قتل رسیده از بازپرس دادسرای امور جنایی تهران درخواست کردند قاتل را برای محاکمه به ایران بازگردانند.
سرویس حوادث جوان آنلاین: اواخر اسفند‌سال قبل بود که مأموران پلیس شهر اینچئون کشور کره جنوبی در جریان درگیری مرگبار دو مرد در یکی از خیابان‌های شهر قرار گرفتند و راهی محل حادثه شدند. مأموران پلیس در تحقیقات دریافتند در این حادثه مرد میانسالی به نام جمشید که ایرانی است با ضربات چاقوی مرد دیگری زخمی و پس از انتقال به بیمارستان فوت شده‌است. از سوی دیگر تحقیقات پلیسی هم نشان داد عامل قتل مرد ایرانی دیگری به نام کامران است که مدتی قبل به صورت غیر‌قانونی وارد کره‌جنوبی شده‌است که قاتل را دستگیر کردند.

درخواست انتقال قاتل به ایران

در حالی که متهم به دستور مقام قضایی آنجا راهی زندان شده‌است، اعضای خانواده مقتول چند روز قبل به دادسرای امور جنایی تهران رفتند و درخواست کردند که قاتل پسرشان را برای محاکمه به ایران منتقل کنند.

یکی از اعضای این خانواده گفت: جمشید از سال‌ها قبل برای کار به کشور کره‌جنوبی رفت و آمد داشت تا اینکه ۱۰‌سال قبل اقامت دائم آن کشور را گرفت و همراه همسر و فرزندش به آن‌جا رفت تا اینکه اواخر اسفند‌سال قبل خبر تلخی از اینچئون به ما رسید که حکایت از آن داشت پسرم زخمی و در بیمارستانی بستری شده است. وقتی جویای احوالش شدیم تازه فهمیدم که او در درگیری با مرد ایرانی غیر‌مجازی در همان شهر زخمی شده و در بیمارستان فوت کرده است. همچنین متوجه شدیم که پس از این حادثه پلیس با بررسی دوربین‌های مداربسته و تحقیق از شاهدان، قاتل را که کامران نام دارد دستگیر کرده و به زندان انداخته‌اند.

وی ادامه داد: وقتی متوجه خبر قتل جمشید شدیم از طریق سفارت ایران برای برگرداندن جنازه پسرمان به ایران با پلیس آنجا مکاتبه کردیم و در نهایت با پرداخت ۴۴‌هزار دلار جنازه جمشید را به ایران منتقل و در بهشت زهرا دفن کردیم.

وی در پایان گفت: ما پس از انتقال جسد به ایران مشغول برگزاری مراسم عزاداری بودیم و فکر می‌کردیم پلیس شهر اینچئون قاتل فرزندمان را برای محاکمه به ایران منتقل می‌کند، اما الان متوجه شدیم که قاتل در آنجا محاکمه و زندانی شده‌است، به همین دلیل از دادسرا درخواست دارم قاتل را به ایران برگردانند تا با حکم دادگاه اینجا به سزای عملش برسد.

پس از طرح این شکایت قاضی ساسان غلامی، بازپرس شعبه سوم دادسرای امور جنایی تهران از طریق سازمان امور بین‌المللی قوه‌قضائیه به پلیس اینترپل ایران دستور داد ضمن تحقیق درباره علت این حادثه برای بازگرداندن قاتل به ایران با مأموران پلیس شهر اینچئون کره‌جنوبی مکاتبه کنند. همچنین وی دستور داد: مأموران پلیس اینترپل یک نسخه از تحقیقات پلیسی محل حادثه و نظریه پزشکی قانونی آنجا درباره علت مرگ جمشید را برای بررسی در ایران تحویل بگیرند. تحقیقات درباره قتل مرد ایرانی در شهر اینچئون کره جنوبی ادامه دارد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار