۸۵ تخت برای رفع نیاز درمانی جانبازان اعصاب و روان خراسان رضوی کافی نیست
کد خبر: 1010772
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Ewm
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۲
معاون بهداشت و درمان بنیاد خراسان رضوی؛
معاون بهداشت و درمان بنیاد خراسان رضوی گفت: در استان خراسان رضوی 774 جانباز اعصاب روان شدید در بنیاد پرونده دارند که در مجموع 85 تخت در مرکز بازتوانی امام خمینی (ره) و بیمارستان ابن سینا وجود دارد و این برای اراده خدمت رسانی کافی نیست.

محمد جواد غلامپور در جهت بررسی عملکرد و ارائه خدمات درمانی به ایثارگران به صورت سرزده به بخش جانبازان اعصاب و روان بیمارستان ابن سینا و مرکز بازتوانی امام خمینی (ره) رفت و در حاشیه این دیدار گفت: جانبازان دارای ضایعه اعصاب و روان از مظلومترین قشر ایثارگران هستند.
معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی افزود: مشکلات جانبازان اعصاب وروان را نباید صرفا برای جانباز دید بلکه خانواده آنان نیز در اولویت دوم آسیب پذیری قرار دارند.
وی با بیان اینکه ارائه خدمات درمانی به جانبازان اعصاب و روان نیازمند توجه ویژه مسئولان است، ادامه داد: از میان سه هزار جانباز اعصاب و روان، 774 جانباز 50تا 70درصد از بیماری شدید اعصاب و روان رنج می برند، این درحالی است که فقط 45 تخت در بیمارستان ابن سینا و 35 تخت در مرکز بازتوانی امام خمینی (ره) وجود دارد.
غلامپور به خانواده جانبازان اعصاب روان اشاره و تاکید کرد: این دسته از خانواده ایثارگران بیشتر در معرض آسیب هستند و تحت پوشش کلاس ها و جلسات آموزشی با عنوان تاّب آوری قرار دارند و نیازمند توجه برنامه های کاملتری مانند اردوهای اموزشی، حمایتهای مشاوره ای و معنوی و... می باشند که امید است با مرتفع شدن بیماری کووید 19 و تامین‌منابع این اقدامات صورت پذیرد.
معاون بهداشت و درمان همچنین در جمع جانبازان اعصاب و روان حضور یافت و مسائل و مشکلات آنان را مورد بررسی قرار داد.
گفتنی است؛ مجموع جانبازان استان خراسان رضوی 49 هزار 699 نفر می باشد که سمبل ایثار و فداکاری در جامعه هستند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار