رفع تداخل از هفت هزار هکتار زمین‌های خراسان رضوی
کد خبر: 1010576
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Etc
تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۳
مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی؛
مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی از رفع تداخل از هفت هزار و ۱۱۴ هکتار زمین‌های این استان از ابتدای امسال تاکنون خبر داد.

محمدرضا قوسیان مقدم در جلسه کمیسیون رفع تداخلات امور اراضی خراسان رضوی گفت: از ابتدای امسال تاکنون با بررسی ۲۴ پرونده با مساحت ۵۸ هزار و ۴۷۰ هکتار و بر اساس تصمیم نهایی در هفت هزار و ۱۱۴ هکتار رفع تداخل انجام گرفت و در دستور کار اجرای پروژه کاداستر زمین‌های کشاورزی سند مالکیت به نام مالکین صادر شد.

وی با بیان اینکه رفع تداخل از زمین‌های ملی، دولتی و مستثنیات کشاورزان یکی از بزرگترین اقدامات دولت است که از چهار سال گذشته با جدیت در حال پیگیری است، افزود: هدف اصلی از این طرح رفع موانع تولید در بخش کشاورزی و سنددار کردن زمین‌ها، در عین حال حفظ و حراست از زمین‌های ملی و منابع طبیعی است.

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی به اختلافات ملکی بین کشاورزان و دولت در زمینه تداخل اراضی ناشی از قوانین ضعیف و موازی کاری‌ها در سال‌های گذشته اشاره کرد و ادامه داد: با تصویب ماده ۵۴ قانون رفع موانع تولید و تدوین و ابلاغ آیین‌نامه و دستورالعمل‌ها، نیازی به مراجعه افراد و کشاورزان به دستگاه قضائی نیست.
وی گفت: فعالیت اجرایی کمیسیون رفع تداخلات اراضی ناشی از اجرای مقررات موازی در اجرای ماده ۵۴ قانون رفع موانع تولید و همچنین مواد مصوب قانون برنامه ششم توسعه از سال ۹۴ در وزارت جهاد کشاورزی آغاز شده است.

قوسیان مقدم افزود: این نشست در اجرای ماده ۵۴ قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و نظام مالی کشور و در جهت ساماندهی و تعیین تکلیف زمین‌های مورد اختلاف و مستثنیات اشخاص برگزار شد.

کمیسیون رفع تداخلات امور اراضی خراسان رضوی با حضور رییس سازمان جهاد کشاورزی، مدیر کل اداره ثبت و اسناد و املاک، مدیر کل امور اقتصادی و دارایی، مدیرکل منابع طبیعی، معاون حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری، مدیر امور اراضی و رییس اداره حقوقی مدیریت امور اراضی تشکیل گردید.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار