تصویب تمامی بندهای اسناد اصلاحی طرح تفضیلی پیشنهادی حوزه جنوب غرب مشهد
کد خبر: 1010559
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004EtL
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۰
در نود و هشتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد انجام شد؛
تمامی بندهای اسناد اصلاحی طرح تفصیلی پیشنهادی حوزه جنوب غرب در نود و هشتمین جلسه شورای اسلامی شهر مشهد تصویب شد

در نود و هشتمین جلسه شورای اسلامی شهر مشهد تمامی بندهای اسناد اصلاحی طرح تفصیلی پیشنهادی حوزه جنوب غرب تصویب شد بر این اساس طرح تفصیلی پیشنهادی حوزه جنوب غرب به شرح پیوست مهر شده از سوی شورای اسلامی شهر مشهد در قالب خلاصه گزارش، دفترچه ضوابط و مقررات و آلبوم نقشه های پیشنهادی با تاکید بر بندهای پیوست مورد تاکید قرار گرفته و به جهت تصویب نهایی به کمیسیون موضوع ماده پنج قانون تاسیس شورای عالی شهرسازی و معماری ایران ارسال می شود.
همچنین لایحه تاسیس دبیرخانه دائمی سازمان فرهنگی هنری فارسی زبانان(ایتا) تصویب شد که بر این اساس به شهرداری مشهد اجازه داده می شود در صورت اخذ موافقت رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جهت استقرار و فعالیت مقر سازمان فرهنگی هنری فارسی زبانان (ایتا) در شهر مشهد نسبت به واگذاری ابنیه متعلق به خود( با حفظ مالکیت) به سازمان مزبور مستند به بند شش ماده ۵۵ قانون شهرداری اقدام کند.
در ادامه لغو مصوبه پاداش ویژه درآمدی و مصوبات تمدیدی نیز به تصویب اعضای شورای شهر رسید.
طرح بسته تشویقی تسهیل گری احیا و مرمت آثار تاریخی و بناهای وجد ارزش شهر مشهد در محلات تاریخی از دیگر دستور العمل های مطرح در صحن علنی بود که به تصویب رسید. بر این اساس شهرداری مشهد مکلف است به منظور احیا، مرمت و جلوگیری از روند تخریب بافت، محور و ابنیه های تاریخی، ابنیه و بافت واجد ارزش، نسبت به تشکیل کمیته بازآفرینی بافت ها و ابنیه تاریخی با لحاظ بندهای پیوست اقدام کند.
در پایان تثبیت و تغییر نام های تکراری برخی معابر سطح شهر به تصویب رسید که بر اساس آن نام خیابان و میدان صاحب الزمان(عج) حدفاصل خیابان دانشگاه تا میدان تختی به نام صاحب الزمان تثبیت و زیرنویس خیابان طبرسی ۵۸ و ۶۱ از صاحب‌الزمان(عج) به نام انتظار و زیرنویس خیابان شهید ساعی ۴۵ واقع در شهرک طرق از صاحب‌الزمان(عج) به نام بقیه‌الله(عج) تغییر یافت.
همچنین نام خیابان حدفاصل میدان بیمارستان امام رضا(ع) و پنجراه سناباد به نام ابن سینا تثبیت و زیرنویس ابن‌سینا از معابر حدفاصل خیابان میلاد ۲۰ تا آزادی ۳۱ حذف شد. نام خیابان ارشاد حد فاصل بولوارشهید صادقی و بولوار خیام به نام ارشاد تثبیت و زیرنویس ارشاد از خیابان وکیل‌آباد هشت و بولوار حد فاصل بولوارهفت تیر و بولوار پیروزی از ارشاد به نام بولوار کتاب تغییر کرد.
همچنین نام بولوار حد فاصل بولواراحمدآباد تا کوهسنگی به نام ابوذر غفاری تثبیت و خیابان حدفاصل بولوارطبرسی و مسلم از ابوذر به نام آیت‌الله واعظ‌زاده به منظور بررسی بیشتر و اخذ تاییدیه از خانواده مرحوم به کمیته نامگذاری عودت شد. زیرنویس خیابان طبرسی ۶۵ با حفظ شماره از ابوذر به نام شهید سیدمحمدجوادحسن زاده و زیرنویس خیابان مهرآباد سه با حفظ شماره از ابوذر به نام شهیدان مسلمی تغییر کرد.
گفتنی است که محمد حاجیان شهری، رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر در خصوص علت تاخیر و عدم اجرای کامل مصوبه شفافیت سازی و اطلاع رسانی کامل اطلاعات معاملات شهرداری از شهردار مشهد سوال کرد.

غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
0
0
شورای شهر و کمیسیون ماده 5 مجاز نیست طرح تفضیلی را تغییر دهد . شورای شهر با زورگویی خارج از اختیارت قانونی خودش عمل کرده . وزارت شهرسازی و شورای عالی شهرسازی اگر دوست داشته باشند با انتخاب مشاور توسط انها این کار انجام میگیرد اما وزارت راه و شهر سازی علاقه ای به تغییر اساسی طرح تفضیلی نداشته است مشاوری هم معرفی نکرده اما شهرداری مشهد با زورگویی خارج از اختیارتش رفته مشاور فاقد صلاحیت تعیین کرده و بر اساس منافع شهرداری کل طرح تفضیلی قبل را تغییر داده از خودش طرح تفضیلی جدید نوشته تا با روشی غیر قانونی و تو جیهات عوام فریبانه با اعمال نفوذ مستقیم بر شورای عالی شهرسازی طرح ها را تصویب کند . تقی زاده خامسی و دو نفر دیگه و برخی اعضای کمیته های فنی و معاون راه و شهرسازی استان همسر شهردار منطقه عامل نفوذی شهرداری مشهد در شورای عالی شهرسازی هستند تا شورای عالی شهرسازی را مجاب به تصویب طرح غیر قانونی خود کنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
0
0
طرح های تفضیلی 7 گانه مغایر طرح جامع سال 96 و طرح تفضیلی فعلی و مقررات ملی ساختمان و قانون مدنی و منشور حقوق شهروندی و مصوبات شورای عالی شهرسازی است طرح تفضیلی 7 گانه در زمان محمد پژمان همزمان با طرح تاش تهیه شده در سال 93 قصد تصویب انرا داشتند با مخالفت شورای عالی شهرسازی روبرو شدن حالا دوباره همون طرح باطله سال 93 را دوباره تصویب کرده اند شورای شهر و کمسیون ماده 5 اختیار تغییر اساسی طرح تفضیلی را ندارد . مردم با شکایت به دیوان عدالت اداری می توانند طرح های غیر قانونی مصوب شورای زور گوی شهر را باطل کنند اعضای شورای شهر مشهد نماینده مافیا هستند که با فرصت طلبی و چسباندن خود به روحانی و دولت رای اوردن اما بعد معلوم شد مخالف دولت هستند روحانی قبلا گفته بود مخالف شهرفروشی و فروش تراکم مازاد است اما اعضای شورای شهر مشهد طرفدار شهر فروشی و فروش تراکم مازاد هستند و منافع خود و مافیای پشت صحنه ای که انها را روی کار اورده را تامین میکنند . شورای شهر مشهد دیکتاتور و زورگو و ازخود راضی هستند تنها راه شکایت به دیوان عدالت اداری و ابطال مصوبات انهاست
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار