سوءمدیریت کرونایی در ورزش
کد خبر: 1010502
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004EsQ
تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۳۹۹ - ۰۰:۲۳
شیوا نوروزی
همین دو روز پیش بود كه معاون وزیر به همه فدراسیون‌های ورزشی تذکر داد پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند، اما هیچ‌کس نیست به خود آقایان تذکر بدهد که کرونا را جدی بگیرند!

در روزهایی که ویروس مهلک در کشورمان آمار مبتلایان و فوت شده‌ها را افزایش داده، نه جلسات وزارتخانه ورزش و کمیته ملی المپیک لغو شده و نه مجامع عمومی و انتخابی فدراسیون‌ها.

کرونا کوچک و بزرگ يا رئیس و مرئوس نمی‌شناسد. این ویروس توانایی این را دارد که هر کسی را مبتلا کند و فرد مبتلا شده نیز ناخواسته چندین نفر را درگیر خواهد كرد. چند ماه از لغو مسابقات و لیگ‌های ورزشی (البته به غیر از فوتبال) می‌گذرد و ورزشکاران در تمام سطوح تمرینات خود را برای حفظ آمادگی در منزل انجام می‌دهند. از طرفی مسابقات باشگاهی رشته‌های مختلف به خاطر این بیماری نیمه‌تمام باقی ماند و هر کسی هم اعتراض می‌کرد، کرونا بهانه خوبی برای مختومه اعلام کردن مسابقات بود. با اینکه تمرینات چند رشته به صورت محدود، آن‌هم با رعایت پروتکل‌ها به تازگی شروع شده، ولی رزمی‌کاران، کشتی‌گیران و رشته‌های تیمی این اجازه را هم ندارند. حال یک سؤال مطرح می‌شود و آن اينكه نقش مدیران ارشد ورزش در رعایت مقررات بهداشتی و برنامه‌ریزی از گسترش کرونا در بین اهالی ورزش چیست؟

ابتلای پنج نفر از کارمندان کمیته ملی المپیک به کرونا خبری نگران‌کننده است، به‌ویژه که یکی از آنها رئیس مرکز نظارت بر تیم‌های ملی کمیته ملی المپیک و سرمربی تیم ملی شمشیربازی است. متأسفانه در روزهایی که اخبار اوج‌گیری کرونا در کشور از طریق رسانه‌های جمعی و مجازی پخش مي‌شود، همه جلسات کمیته طبق برنامه برگزار شده، معاون وزیر برنامه‌های بازدید از فدراسیون‌ها را لغو نکرده و حتی مجامع انتخاباتی فدراسیون‌ها و همچنین هیئت‌های استانی نیز انجام شده است. با اینکه حتی گفته‌‌ می‌شد کمیته ملی المپیک از این پس جلساتش را به صورت مجازی برگزار خواهد کرد، اما شنيده می‌شود نشست هیئت اجرایی هفته آینده حضوری انجام خواهد شد. به نظر می‌رسد آقایان نه تنها برنامه‌ای برای پشت سر گذاشتن بحران کرونا در ورزش ندارند، بلکه اعتقادی نیز به استفاده از تکنولوزی‌های جدید برای کاهش مراودات ندارند. در این مدت بسیاری از رشته‌ها خواهان شروع تمرینات و گرفتن اجازه رسمی برای این کار شدند و حتی ورزشکاران‌شان نیز نسبت به افت فاحش خود هشدار دادند. تأکید بر حفظ سلامت ورزشکاران، اما اجازه شروع تمرینات را به آنها نداده، ولي در بحث مدیریتی خبری از این حساسیت‌ها نیست. علت این همه اصرار برای جمع کردن مدیران سازمانی در اتاق جلسات واقعاً چیست؟ این جلسات قرار است چه خروجی برای ورزش داشته باشند که ریسک ابتلای عده زیادی به کرونا و انتقال آن به افراد بیشتر را می‌پذیرید؟
عجیب است که در این چند ماه هیچ تلاشی برای برگزاری جلسات ضروری به صورت آنلاین نشده و عجیب‌تر اینکه هیچ اعتراضی هم صورت نگرفته است! ‌ای کاش ستاد مقابله با کرونا و فدراسیون پزشکی - ورزشی هم نسبت به جلسات مدیریتی در حوزه ورزش كمي حساسیت نشان می‌دادند و به راحتی اجازه برگزاری گردهمایی‌های غیرضروری و شلوغ را نمی‌دادند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار