پرداخت تسهیلات بلاعوض مسکن تا سقف ۱۴۰ میلیون تومان به نیازمندان
کد خبر: 1010255
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004EoR
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۹
رئیس سازمان بهزیستی خبر داد
رئیس سازمان بهزیستی کشور از افتتاح۲هزارو ۱۰۰ واحد مسکونی مددجویان سازمان بهزیستی کشور خبر داد و گفت: به دنبال افزایش هزینه ساخت مسکن و توقف برخی پروژه‌ها تسهیلات ویژه ۳۰ تا ۱۴۰ میلیون تومانی به عنوان کمک بلاعوض براساس پیشرفت فیزیکی پروژه‌ها پرداخت می‌شود.
سرویس جامعه جوان آنلاین: وحید قبادی دانا در مراسم افتتاح همزمان۲ هزارو۱۰۰ واحد مسکن مددجویان سازمان بهزیستی با بیان اینکه از این تعداد واحد مسکونی ۴۶۶ واحد به خانوار‌های دارای حداقل دو عضو معلول اختصاص می‌یابد، گفت: همچنین هزارو۶۳۴ واحد نیز به سایر خانوار‌ها مانند خانوار‌های دارای یک فرد معلول و زنان سرپرست خانوار اختصاص می‌یابد.

وی با بیان اینکه این واحد‌ها با همراهی وزارت راه، بنیاد مستضعفان، بنیاد مسکن، سپاه، خیرین مسکن ساز و بسیج سازندگی ساخته شده‌است، ادامه داد: متوسط متراژ این واحد‌های مسکونی ۷۵ متر با تسهیلات بانکی تا ۴۰ میلیون تومان و ۱۰ میلیون تومان کمک بلاعوض برای خانوار‌ها ساخته شده‌است.

قبادی دانا با بیان اینکه از ابتدای تأسیس سازمان بهزیستی کشور ۱۲۶ هزار واحد مسکونی برای مددجویان ساخته شده‌است، تصریح کرد:۹۰ هزار واحد مسکونی نیز از ابتدای دولت یازدهم ساخته شده‌است. همچنین ۴۵ هزار واحد هم در دست احداث است.

به گزارش ایسنا وی با بیان اینکه قرارداد‌های احداث ۲۰ هزار واحد مسکونی نیز توسط بنیاد مسکن در مناطق روستایی و شهر‌های زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت منعقد شده‌است، ادامه داد: همچنین قرارگاه محرومیت‌زدایی مسئولیت ساخت۵ هزارو۲۵۲ واحد مسکونی به ویژه در مناطق مرزی، بسیج سازندگی ۵ هزار واحد روستایی با اولویت روستا‌های سیل‌زده و قرارگاه خاتم الانبیا ۱۵ هزار واحد مسکونی را به عهده گرفته‌اند.

به گفته رئیس سازمان بهزیستی کشور در برنامه مشترک سال ۹۴ پروژه ساخت مسکن با چندین نهاد برای خانوار‌های دارای دو معلول به بالا شروع شده‌است. همان زمان اطلاعات ۱۴ هزار و ۳۰۰ خانوار احصا شد و تاکنون ۸ هزارو۷۰۰ واحد نیز تحویل داده شده‌است. از این تعداد۴ هزارو۶۰۰ واحد در مناطق شهری و۴هزارو ۱۰۰ واحد نیز در مناطق روستایی بوده‌اند.

قبادی دانا با بیان اینکه هزینه ساخت مسکن در مدت اخیر افزایش‌یافته و برخی پروژه‌ها متوقف شده‌اند، ادامه داد: به همین دلیل در جلسه‌ای مشترک با وزیر تعاون، بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی فرمان امام و بنیاد مسکن تسهیلات ویژه ۳۰ تا ۱۴۰ میلیون تومانی به عنوان کمک بلاعوض براساس شرایط پیشرفت فیزیکی بنا پرداخت می‌شود.

به گفته قبادی دانا ۱۰۰ هزار خانوار پشت نوبت دریافت مسکن هستند که برای تأمین مسکن این تعداد به بیش از ۳هزار میلیارد تومان بودجه نیاز است.

وی ادامه داد: بنیاد مستضعفان در زمینه ودیعه مسکن، ۳۰ میلیارد تومان کمک هزینه اجاره بها و ۷۵ میلیارد تومان هم تسهیلات قرض‌الحسنه ودیعه مسکن در نظر گرفته‌است که در شهر‌ها و روستا‌ها بین ۲۰ تا ۳۰ میلیون با بازپرداخت پنج ساله پرداخت می‌شود. همچنین این تسهیلات در صندوق امداد ولایت قرار گرفته است که ۲۵ میلیارد تومان دیگر توسط صندوق هم‌افزایی شده‌است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار